logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURUN KAYBI 150 TL'Yİ BULUR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maasTürk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin YOKUŞ, memurun ağustos ayından sonrasını borçla geçireceğini açıkladı.

Memurun kaybı 150 TL' yi bulur

Yokuş, memur zammı ve enflasyon oranları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, TÜİK verilerine göre yılın ilk 7 ayında enflasyon oranının %6,18 artış gerçekleştiğini vurgulayarak, “Hesap bilmeyen yandaş sendika tarafından 2014 – 2015 yılı için mutabakata varılan ve 2014 yılında geçerli olacak 123 TL seyyanen zam ise memur maaşlarına %5,2 oranında yansımıştı. Memur-Sen’in toplu sözleşmede memur ve emekliler için enflasyon farkı istememesi memuru mağdur etmiştir. Bugün itibariyle ortalama memur maaşlarında aylık kayıp 25 TL’yi bulmuştur. Enflasyonun bu şekilde artış göstermeye devam etmesi halinde, yılsonu itibariyle memurların ücret kayıpları 150 TL’ye kadar çıkacaktır.” dedi.

Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz sözünün arkasında durun

Yokuş açıklamasında, 2015 yılına kadar enflasyonda yaşanan her artışın memur ve emeklileri borç batağına sürükleyeceğini belirterek, memurlara verilen 2014 yılı ücret artışının yıllık ortalama %5,2 olarak öngörüldüğünü, bu durumda memurların kayıplarının yılsonu itibariyle % 5’lere kadar çıkacağını ifade etti.

Yokuş yazılı açıklamasında “Bu mağduriyetlerin giderilmesi için her ay en az enflasyon kadar artış sağlanması için hükümet nezdinde girişimlerimizi sürdüreceğiz. Hükümeti memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz sözünün arkasında durmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.