logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR EMEKLİSİNE ÇİFT ZAM MÜJDESİNE GÜLÜYORUZ

Aktif . Yayınlanma Ücret

emekli4Sürekli olarak kamu çalışanlarına ve emeklilerine müjdeli haberler! vermekle ünlü medya organlarında yine memur emeklilerine 2015 yılında çift zam alacakları müjdesi! verildi.

Memur emeklileri 2014 yılı zammı

Memur emeklileri ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri genellikle yılda 2 kez maaş zammı alıyorlardı. Ancak yapılan son toplu sözleşme ile bu gelenek, memur emeklileri için bu yıl bozuldu.

Memur emeklileri, bu yıl Temmuz ayında yarıyıl zammını almadı. Maaş artışları enflasyon endeksli olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına ise bu yıl Ocak ayında yüzde 3.27 ve bu ay yüzde 5.70 oranında zam yapıldı.

2015 yılı zammı

Toplu sözleşmeye göre; memur ve memur emeklilerinin maaşlarında 2015'in Ocak ayında yüzde 3'lük artış yapılacak. 2015 yılının Temmuz ayında da maaşları yüzde 3 zamlanacak olan memur ve memur emeklilerinin, ayrıca enflasyon farkı alması da söz konusu olabilecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yapılacak zam 2015'te de enflasyon oranlarına göre belirlenecek.

Müjde komedisi

Yıllardır enflasyonun maaşlarındaki aşınmayı telafi etmek için yıl içinde iki kez zam alan memur emeklileri, bu yıl yapılan toplu sözleşme gereğince sadece bir zamla yetinmek zorunda kalmışlardı. Memur emeklilerinin önümüzdeki yıldan itibaren normal uygulamaya dönülecek olmasını memur emeklilerine müjde olarak göstermeye çalışan medya organlarına diyecek söz bulamıyoruz. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.