logo yeni

calisanlar2 copy

TAPU VE KADASTRO PERSONELİNİN FAZLA MESAİ ÜCRETİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

fazla-calisma2Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeli olup, 2B diye de adlandırılan arazilerin satış ve iade işlemlerinde fiilen görev yapan personele 2014 yılında fazla çalışma ücreti ödenmemesinin nedeni Bakan GÜLLÜCE’ye soruldu.

Milletvekili Umut ORAN verdiği soru önergesinde, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personelinin fazla mesai ücreti konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE’ye şu soruları sordu:

1.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeli olup da; 666 sayılı KHK ile değişik 375 sayılı KHK'nin Ek Madde 13. Maddesine göre, 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hâzineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun uyarınca yapılacak satış ve iade işlemlerinde, fiilen görevlendirilmiş olanlara fazla mesai ödeniyor mu? Bu ödeme yapılıyorsa son 5 yıl içinde kaç personele yıllara sari olarak toplam kaçar TL’lik ödeme yapılmıştır?

2.Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü personeline bu kapsamda Mayıs 2014’ten itibaren fazla mesai ödemesi yapıldığı bilgisi doğru mudur?

3.Milli Emlak Genel Müdürlüğü personeline Mayıs 2014'ten itibaren bu kapsamda ödenen fazla mesai ücretlerinin Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün ilgili personeline ödenmediği iddiası doğru mudur? Bu iddia doğruysa niçin bakanlık personeliniz aleyhine oluşan bu haksızlığı gidermiyorsunuz?

4.Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün ilgili personeline söz konusu fazla mesai ödemelerini ne zaman yapacaksınız?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.