logo yeni

calisanlar2 copy

HANGİ KURUMDA ŞEF MAAŞI NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

kadroKamu kurum ve kuruluşlarında şef unvanlı kadrolarda görev yapan personelin aylık ücretleri, çalıştıkları kurumlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Şef unvanlı kadrolarda aynı derecelerde görev yapan personelin ek gösterge ve ek ödemeleri aynı olmakla birlikte, zam ve tazminatları çalıştıkları kurumlara göre değişebilmektedir.

Ancak, aynı unvanda ve kadro derecesinde olmalarına rağmen, şef unvanlı Devlet memurlarının farklı ücret almalarının, eşit işe eşit ücret uygulamasına uygun düşmediğini değerlendirmekteyiz. Görev yapılan kurumların farklı olmasının ücret farklılığına neden olmayacağını, kariyer uzmanlara ilişkin belirlemelerde olduğu gibi kurum ayrımı yapılmadan şef unvanlı personelin aylık ücretlerinin de eşitlenmesi yönünde çalışma yapılması gerektiğini memurunyeri.com olarak düşünmekteyiz.

Bu çerçevede, Şef kadrosunda görev yapan personel arasında çalıştıkları kurumlardan kaynaklı ücret farklılığı konusunda bilgi vermesi bakımından; 25 yıl hizmetleri bulunan, kazanılmış hak aylık dereceleri 1/4 ve kadro dereceleri 3 olan Şef unvanlı personelin bazı kurumlarda 2014 yılında almakta oldukları aylık net ücretlere ilişkin yaptığımız hesaplamada şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Bazı kurumlarda Şef maaşı

KURUMU

AYLIK DERECE KADEME

KADRO DERECESİ

KIDEM YILI

AYLIK NET ÜCRET

*HER DERECE YARGI ORGANLARI

*SEÇİM KURULLARI

1/4

3

25

2.751 TL

*BAŞBAKANLIK

1/4

3

25

2.392 TL

*ADALET BAKANLIĞI

1/4

3

25

2.385 TL

*MALİYE BAKANLIĞI

*DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

*HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI,

*VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

*ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI

*TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI

*SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI

1/4

3

25

2.382 TL

*İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

*MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

*GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI

*SAĞLIK BAKANLIĞI

*KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

*ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

1/4

3

25

2.375 TL

 NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

-Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.