logo yeni

calisanlar2 copy

TEKNİKERLERİN EK GÖSTERGESİ 3000 OLURSA MALİ HAKLARI NE KADAR ETKİLENİR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

teknikLise üstü yüksek teknik öğretim görerek Tekniker veya Yüksek Tekniker unvanını almış olup kurumların "Tekniker" unvanlı kadrolarında görev yapan Devlet memurları, haklarında uygulanmakta olan ek göstergelerin yükseltilmesini istemektedirler.

Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında yer alan ve 2 yıl süreli yüksek teknik öğrenim görerek tekniker unvanını alanlar ile 3 yıl süreli yüksek teknik öğrenim görerek yüksek tekniker unvanını alanlardan, kurumların Tekniker unvanlı kadrolarında görev yapan memurlar, bulundukları hizmet sınıfı kapsamındaki diğer teknik yükseköğrenimli personele göre ek göstergelerinin düşük belirlenmiş olmasından yakınıyor.

Tekniker unvanlı personelin ek göstergesi

Teknik Hizmetler Sınıfına dahil “Tekniker” kadrosu için unvana göre ek gösterge belirlenmiş olup, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki I Sayılı Ek gösterge Cetvelinin 2/c sırasında, Tekniker unvanını almış olanlardan ilk dört derecelerde bulunanlar hakkında ek gösterge öngörülmüştür.

Bu belirlemeye göre,  aylık derecesi 1 inci derecede bulunan Tekniker kadro unvanlı personel “2200” ek göstergeden yararlanabilmektedir.

Ek gösterge 3000 olursa neler değişir?

30 hizmet yılı bulunan, kazanılmış hak aylık derece ve kademesi 1/4 olan ve 1 inci derece Tekniker kadrosunda görev yapan Devlet memurları hakkında uygulanmakta olan ek göstergenin 2200’den 3000’e yükseltilmesinin, bu personelin; aylık ücretini, emekli aylığını ve emekli ikramiyesini nasıl etkileyeceği konusunda bilgi vermesi amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız değerlendirmede şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Tekniker unvanlı personelin ek göstergesi 2200’den 3000’e yükselirse;

AYLIK NET MAAŞ MİKTARI

EMEKLİ AYLIKLIĞI MİKTARI

EMEKLİ İKRAMİYESİ MİKTARI

44.-TL ARTAR

51.-TL ARTAR

1.848.-TL ARTAR

 *2014 yılı için geçerli olan katsayılar kullanılmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.