logo yeni

calisanlar2 copy

EK GÖSTERGELERİ 3000 OLURSA ŞEF KADROSUNDA OLANLAR NASIL ETKİLENİR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

sefEk göstergenin, kamu çalışanları için özellikle emeklilik hakları bakımından önemli olması nedeniyle, hemen her unvandaki Devlet memurları, haklarında uygulanan ek gösterge rakamlarının yükseltilmesini (YHS personeli ise haklarında ek gösterge belirlenmesini) talep etmektedirler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında Şef unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, mevzuatta hiçbir engel bulunmamasına rağmen kadrolarının ilk iki dereceye yükseltilmemesinden ve özel hizmet tazminatlarının düşük belirlenmiş olmasından yakınırlarken, aynı zamanda ek göstergelerinin de artırılmasını istemektedirler.

Şef ek göstergesi

Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “şef” kadrosu için unvana göre ek gösterge belirlenmemiş olduğundan, bu unvandaki kadrolarda görev yapan personel hakkında, GİH sınıfın dahil olup da Ek Gösterge Cetvelinde unvanları sayılanlar dışında kalanlar için belirlenen ek göstergeler uygulanmaktadır.

Bu belirlemeye göre,  yükseköğrenim görmüş olan ve kazanılmış hak aylığı bakımından 1 inci derecede bulunan Şef unvanlı personel “2200” ek göstergeden yararlanabilmektedir.

Ek gösterge 3000 olursa neler değişir?

30 hizmet yılı bulunan, kazanılmış hak aylık derece ve kademesi 1/4 olan ve 3 üncü derece Şef kadrosunda görev yapan Devlet memurları hakkında uygulanmakta olan ek göstergenin 2200’den 3000’e yükseltilmesinin, bu personelin; aylık ücretini, emekli aylığını ve emekli ikramiyesini nasıl etkileyeceği konusunda bilgi vermesi amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız değerlendirmede şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Şef unvanlı personelin ek göstergesinin 2200’den 3000’e yükselmesinin yaratacağı değişim

AYLIK NET MAAŞ MİKTARINDAKİ DEĞİŞİM

EMEKLİ AYLIKLIĞI MİKTARINDAKİ DEĞİŞİM

EMEKLİ İKRAMİYESİ MİKTARINDAKİ DEĞİŞİM

44.-TL ARTAR

51.-TL ARTAR

1.848.-TL ARTAR

 *2014 yılı için geçerli olan katsayılar kullanılmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.