logo yeni

calisanlar2 copy

MÜDÜRLER ARASINDAKİ EK GÖSTERGE FARKININ NEDENİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

esitsizlikMaliye Bakanlığında görev yapan müdürlerin tümüne aynı seviyede ek gösterge uygulanmamasının nedenini Bakan Mehmet ŞİMŞEK açıkladı.

Maliye Bakanlığında müdür unvanlarında görev yapan personelin tümüne 3000 ek gösterge verilmesine rağmen taşradaki personel müdürlerine 2200 ek gösterge verilmesinin yarattığı mağduriyetin giderilmesi için yapılması düşünülen çalışmalara ilişkin bir soru önergesine verilen cevapta, ek gösterge farklılığının nedeni açıklandı.

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’in imzasını taşıyan yazıda şöyle denildi:

Bakanlığımız taşra teşkilatında “Personel Müdürü” unvanıyla görev yapmakta olan personel eliyle yerine getirilen işler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında şube müdürü, insan kaynakları müdürü, destek hizmetleri müdürü gibi kadro unvanlarında bulunan personel tarafından yürütülmekte olup; söz konusu unvanlarda bulunanlar, Bakanlığımız personel müdürleri gibi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (I) sayılı Cetvelin “1- Genel İdare Hizmetleri Sınıfının” (i) sırasında öğrenim durumlarına ve derecelerine göre 2200 ek göstergeye kadar belirlenmiş olan ek göstergelerden yararlanmaktadır.

Bu itibarla, münhasıran Bakanlığımız personel müdürlerinin ek göstergelerinde değişiklik yapılmasına yönelik bir çalışma bulunmamaktadır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.