logo yeni

calisanlar2 copy

MALİYE BAKANLIĞINDAKİ 6 KARİYER MESLEĞE İLİŞKİN AYLIK ÜCRETLER

Aktif . Yayınlanma Ücret

personel15Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında çeşitli unvanlarda kariyer meslek personeli de görev yapmaktadır.

Kariyer meslek olarak da adlandırılan kadro unvanlarında görev yapan personel arasında; Vergi Müfettişleri ve Yardımcıları, Maliye Uzmanları ve Yardımcıları,  Devlet Gelir Uzmanları ve Yardımcıları, Defterdarlık Uzmanları ve Yardımcıları, Vergi İstihbarat Uzmanları ve Yardımcıları ile Gelir Uzmanları ve Yardımcıları da yer almaktadır.

Ancak, söz konusu unvanlarda görev yapan personel için belirlenen mali haklar arasında farklılıklar da bulunmaktadır. Bunlardan; Vergi Müfettişleri ve Yardımcıları, Maliye Uzmanları ve Yardımcıları ile Devlet Gelir Uzmanları ve Yardımcılarının aylık ücretleri “ücret göstergesi ve tazminat göstergesi” esas alınarak belirlenirken, diğer unvanlardaki kariyer meslek personelinin ücretleri 657 sayılı Kanun hükümlerine göre belirlenmektedir. Ayrıca, aylık ücretleri 657 sayılı Kanuna göre belirlenen unvanlardaki personel arasında da zam ve tazminat farklılıkları bulunabilmektedir.

Maliye Bakanlığındaki kariyer meslek personeli arasındaki ücret farklılıklarını görebilmek amacıyla, memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıda yer alan tablodaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Maliye Bakanlığında Kariyer Meslek Personelinin Aylık Net Ücretleri (2014)

UNVAN

DERECE KADEME

HİZMET YILI

AYLIK NET ÜCRET

VERGİ MÜFETTİŞİ

1/4

25

4.842 TL

MALİYE UZMANI

1/4

25

4.842 TL

DEVLET GELİR UZMANI

1/4

25

4.842 TL

DEFTERDARLIK UZMANI

1/4

25

3.248 TL

VERGİ İSTİHBARAT UZMANI

1/4

25

3.155 TL

GELİR UZMANI

1/4

25

3.155 TL

VERGİ MÜFETTİŞ YARDIMCISI

9/1

Yeni başlayan

3.249 TL

MALİYE UZMAN YARDIMCISI

9/1

Yeni başlayan

3.249 TL

DEVLET GELİR UZMAN YARDIMCISI

9/1

Yeni başlayan

3.249 TL

DEFTERDARLIK UZMAN YARDIMCISI

9/1

Yeni başlayan

2.639 TL

VERGİ İSTİHBARAT UZMAN YARDIMCISI

9/1

Yeni başlayan

2.586 TL

GELİR UZMAN YARDIMCISI

9/1

Yeni başlayan

2.586 TL

NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-%15 Gelir Vergisi oranına göre hesaplama yapılmıştır. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.