logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR VE ŞEFLERE ÖZEL HİZMET HAKSIZLIĞI ÖNERGESİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

memur2Memur ve şef kadrosunun üst derecelere çıkamaması nedeniyle özel hizmet tazminatlarında haksızlığa uğratıldığını belirten önerge verildi.

Balıkesir milletvekili Ahmet Duran BULUT tarafından Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’ in cevaplaması istemiyle verilen önergede “Üst derecelerde kadro olmadığı için derece yükselmesi yapamamış olan memur ve şefler için; 1. ve 2. dereceler dikkate alınmadığından özel hizmet tazminatları düzenlenmemiştir.” denilerek Bakan Şimşek’ e şu sorular yöneltildi:

Anayasanın “eşitlik ilkesi” ve Hukuk Devleti olmanın gereği olan “hakkaniyet anlayışı” sebebiyle,

1. Özel hizmet tazminatı cetvelinin yeniden düzenlenmesi ve gerekli düzenlemenin yapılması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?

2. Özel hizmet tazminatı cetvelinde yer almayan derecelerin(1. ve 2. Derece şef ve memur) cetvele eklenerek memurlar ek gösterge uygulamasında olduğu gibi özel hizmet tazminatlarından da derecelerine göre faydalandırılarak, söz konusu memur ve şeflerin tazminat almasının sağlanması konusunda bir değişikliğe gidecek misiniz?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.