logo yeni

calisanlar2 copy

LİSE VEYA DENGİ OKUL MEZUNU MAAŞLARI HANGİ RAKAMLARA ULAŞABİLİR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maasLise ya da lise dengi mesleki veya teknik öğrenim mezunu olarak kamu kurum ve kuruluşlarında Devlet memuru olarak görev yapanların aylık net ücretleri bulundukları unvanlara göre farklılık göstermektedir.

Eğitimlerinin niteliğine göre memuriyete farklı derece ve kademelerden başlayan lise veya dengi okul mezunu memurlar, 2 nci derecenin son 6 ncı kademesine kadar ilerleme imkanı bulabilmektedirler.

Çeşitli hizmet sınıflarına dahil unvanlarda görev yapan lise veya dengi okul mezunu memurlar arasındaki ücret farklılıkları konusunda bilgi vermesi bakımından, bazı unvanlardaki personel hakkında memurunyeri.com olarak yaptığımız hesaplamada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır. Aylık net ücret hesaplamaları, hizmet süresi 30 yıl olan ve 2 nci derecenin son kademesinde bulunan personele göre yapılmıştır.

Aşağıda unvanları belirtilen personelden bazılarına aylık ücretleriyle birlikte “ek ödeme” yapılırken, bu personelden döner sermaye ödenen kurumlarda çalışanlara ise aynı tutarda “sabit döner sermaye” ödenmektedir. Bu nedenle, aylık ücret hesaplaması yapılırken, ek ödemeler ve ek ödeme tutarındaki sabit döner sermaye ödemeleri ücretlere dahil edilmiştir.

Lise veya dengi okul mezunu Devlet memurlarından bazılarına ait 2014 yılı aylık net maaşları

UNVAN

DERECE KADEME

HİZMET YILI

AYLIK NET MAAŞ

HİZMETLİ

2/6

30

1.988 TL

MEMUR

2/6

30

2.221 TL

TEKNİSYEN (TH)

2/6

30

2.342 TL

İMAM

2/6

30

2.215 TL

EBE (SH)

2/6

30

2.439 TL

POLİS MEMURU

2/6

30

2.679 TL

KORUMA VE GÜVENLİK MEMURU

2/6

30

2.269 TL

VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ

2/6

30

2.301 TL

İNFAZ KORUMA MEMURU

2/6

30

2.399 TL

SAĞLIK TEKNİSYENİ (SH)

2/6

30

2.439 TL

ŞOFÖR

2/6

30

2.221 TL

NOT:

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

**Çalışılan hizmet bölgelerine göre değişiklik gösterebilen ek özel tazminat ödemeleri ile arazi tazminatı ödemeleri ve görev yapılan kurumdan kaynaklı yan ödeme puan fazlalıkları dikkate alınmamıştır.

**%15 Gelir Vergisi oranına göre hesaplama yapılmıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.