logo yeni

calisanlar2 copy

AMİR VE ŞEFLERİN DAHA ÖNCEKİ GÖREVLERİ MAAŞLARINI ETKİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas8Kamu kurum ve kuruluşlarında amir veya şef unvanlı kadrolarda görev yapan personelin daha önce bulundukları bazı görevler, aylık ücret miktarlarını da etkileyebilmektedir.

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Karar, Şef ve Amir kadrolarında bulunanlardan sırada bazı kadrolarda bulunmuş olup aynı görevi yapmaya devam edenler hakkında, farklı yan ödeme puanları uygulanmasını hükme bağlamıştır.

Buna göre, söz konusu görevlerde bulunmuş olan Amir ve Şeflerin aylık ücretleri, kendi unvanları için belirlenmiş yan ödeme puanlarına göre değil, daha önce bulundukları görevlere ilişkin belirlenmiş puanlar ve ilave puanlar esas alınarak belirlenmektedir.

Hangi görevlerde bulunmuş şef ve amirler daha yüksek ücret alıyor?

Kurumların Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil; Bilgi İşlem Merkezi Şube Müdürü ile Müdürü ve Müdür Yardımcısı, Çözümleyici ve Programcı ile Çözümleyici ve Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında görev yapmış olan Amir ve Şefler hakkında kendi unvanları için belirlenmiş olan yan ödeme puanları uygulanmamaktadır.

Daha önce bulundukları görevler nedeniyle, aynı kurumda çalışan Amir ve Şeflere göre daha yüksek yan ödeme puanı alan Amir ve Şefler hakkında uygulanacak puan farkı, daha önceki görevlerine göre şöyledir:

**BİM Müdürü, BİM Şube Müdürü: 2800 puan.

**BİM Müdür Yardımcısı, Çözümleyici, Programcı: 2450 puan.

**Çözümleyici ve Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni: 1550 puan.

Aylık ücret farkı ne kadardır?

Daha önce bulundukları bazı görevler nedeniyle yan ödeme puanları farklı belirlenmiş olan Amir ve Şef unvanlı kadrolardaki Devlet memurları, aynı kurumda ve aynı şartlarda olan diğer Amir ve Şef unvanlı personele göre daha yüksek ücret almakta olup, aradaki ücret farkı ise daha önce yapılan görev unvanlarına göre farklılık göstermektedir.

**Bilgi İşlem Merkezi Müdürü veya Bilgi İşlem Merkezi Şube Müdürü olarak daha önce görev yapmış olan Amir ve Şefler, aynı kurumda çalışan diğer Amir ve Şeflere göre, aylık net 57,59 TL fazla ücret almaktadırlar.

**Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı, Çözümleyici veya Programcı olarak daha önce görev yapmış olan Amir ve Şefler, aynı kurumda çalışan ve aynı koşullarda bulunan diğer Amir ve Şeflere göre, aylık net 50,39 TL fazla ücret almaktadırlar.

**Çözümleyici Yardımcısı, Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni veya Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak daha önce görev yapmış olan Amir ve Şefler, aynı kurumda çalışan diğer Amir ve Şeflere göre, aylık net 31,88 TL fazla ücret almaktadırlar.

(Ücret farkı hesabı, 2014 yılı için geçerli olan katsayılara göre ve %15 Gelir Vergisi oranı uygulanarak yapılmıştır.) 

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.© 

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.