logo yeni

calisanlar2 copy

MÜFETTİŞ, DENETÇİ, İÇ DENETÇİ VE KONTROLÖR MAAŞLARI NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

personel6Kamu kurum ve kuruluşlarında, genel idare hizmetleri sınıfına dahil kariyer meslek kadrolarında; müfettiş, denetçi, iç denetçi ve kontrolörler ile bunların yardımcı ve stajyerleri de görev yapabilmektedir.

Başbakanlık ve bakanlıklar ile bunların bağlı ve ilgili kuruluşların (375 sayılı KHK’nın ek 10’uncu maddesi kapsamındaki) merkez teşkilatlarında genel idare hizmetleri sınıfına dahil kadrolarda; başmüfettiş, müfettiş, başdenetçi, denetçi, başkontrolör, kontrolör ve iç denetçi olarak görev yapanlar ile bunların yardımcı ve stajyerlerinin aylık ücretleri, "ücret göstergesi" ve "tazminat göstergesi" rakamları esas alınarak belirlenmektedir.

Söz konusu personelin aylık net ücretleri, bulundukları derecelerden (gösterge ve ek gösterge) ve hizmet yıllarından kaynaklı farklılıklar dışında aynı miktarda belirlenmiştir. Bu personelin dereceler ve hizmet yılları itibariyle alabileceği aylık net ücretler konusunda bilgi vermesi bakımından memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Kariyer mesleklerin bazılarının 15 Mart 2014 Net Maaşları

memurunyeri.com-2014-mufettis-maasi

*9 uncu derece kadrolar için stajyer ve yardımcılara göre hesaplama yapılmıştır.

NOT:

-Bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Hizmet yıllarına karşılık gelen derece ve kademeler, ilave kademe ilerlemeleri ve derece yükselmeleri dikkate alınmadan kullanıldığından, hizmet yıllarına karşılık gelen derece ve kademeler farklılık gösterebilecektir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.