logo yeni

calisanlar2 copy

MÜDÜR İLE MEMURLARIN EMEKLİLİĞE İLİŞKİN HAKLARI ARASINDAKİ FARK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maasKamu kurum ve kuruluşlarında genel idare hizmetleri sınıfına dahil “Şube Müdürü” ve “Müdür” unvanlı kadrolardan emekli olanlar ile daha alt unvanlardaki kadrolardan emekli olanların alacakları emekli aylık miktarı eşittir.

Yükseköğrenim mezunu olup (ön lisans ya da lisans) hizmet süreleri aynı olan, emekli keseneğine esas aylık derece ve kademeleri aynı düzeyde bulunan Devlet memurlarından, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolardan Şube Müdürü ve Müdür unvanlarıyla denk veya daha aşağıdaki unvanlarda bulunanlar ile kariyer mesleklerden bazılarında bulunanların emekliliğe ilişkin hakları arasında farklılık bulunmamaktadır.

Emekli keseneğine esas aylık derece ve kademesi 1/4 olan ve 30 yıl hizmeti bulunan yükseköğrenim mezunu Devlet memurlarından 1 inci derece kadrolu “Müdür” ve bu unvana denk veya daha alt unvanlardaki personel ile aynı derecedeki bazı kariyer meslek personelinin 2014 yılında emekli olmaları durumunda alacakları emekli aylık ve ikramiyeleri şöyle olacak.

2014 yılı için geçerli olan emekli maaş ve ikramiye tutarı

DERECE KADEME

EK GÖSTERGE

HİZMET YILI

EMEKLİ AYLIĞI*

EMEKLİ İKRAMİYESİ

1/4

2200

30

1.697,86 TL

61.221,07 TL

*Emekli aylığının %4’ü oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.

Emekliliğe ilişkin özlük hakları aynı olan bazı kadro unvanları

Ek göstergeleri aynı düzeyde belirlenmiş olan ve makam ve temsil/görev tazminatından yararlanmayan Devlet memurlarının emekliliğe ilişkin özlük hakları arasında farklılık bulunmamaktadır.

2200 ek gösterge üzerinden emekliye ayrılıp aynı özlük haklarından yararlanacak olan Devlet memurlarından, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil kadro unvanlarında bulunanlardan bazıları şunlar:   

-Ambar Memuru

-Araştırmacı

-Ayniyat Saymanı

-Bilgisayar İşletmeni

-Daktilograf

-Defterdarlık Uzmanı

-Gelir Uzmanı

-İcra Memuru

-İnfaz Koruma Memuru

-İtfaiye Çavuşu

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi

-Memur

-Mutemet

-Müdür

-Mütercim

-Santral Memuru

-Sekreter

-Sivil Savunma Uzmanı

-Şef

-Şoför

-Şube Müdürü

-Usta Öğretici

-Uzman (kariyer olmayan)

-Veri hazırlama ve Kontrol İşletmeni

-Zabıt Katibi

-Zabıta Memuru 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.