logo yeni

calisanlar2 copy

EK GÖSTERGE RAKAMLARININ GÜNCEL HALİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

para7Devlet memurlarının aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde kullanılan unsurlar arasında yer alan ek göstergeler, hizmet sınıfları ile kadro unvan ve derecelerine göre farklılık göstermektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur olmakla birlikte, aylık üctretleri kendileriyle yapılan sözleşmeye istnaden ödenen ya da 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarında aylık ücrtetleri “ücret göstergesi” ve “tazminat göstergesi” esas alınarak ödenener için emekli aylık ve emekli ikramiyesi miktarını etkileyen ek göstergeler, diğer memurların aylık ücretlerini de etkilemektedir.

Devlet memurlarının tümü için ek göstergeden söz edilememektedir. Yardımcı hizmetler sınıfına dahil kadrolarda bulunanlar ile ek gösterge belirlenmiş olan kadro unvanlarının bir kısmı için bazı derecelerde ek gösterge belirlenmemiştir.

657 sayılı Kanun eki (I) ve (II) Sayılı Cetvellerde yer alan ek göstergeler; yapılan düzenlemelerle yeni unvan eklenmesi, ek gösterge gruplarında değişikliğe gidilmesi gibi nedenlerle sıklıkla değişikliğe uğrayabilmektedir. Ek gösterge cetvellerindeki değişiklikler ise güncel rakamların takibini zorlaştırmaktadır.

Ek gösterge rakamlarına, memurunyeri.com ziyaretçilerinin güncel ve en sade haliyle ulaşmalarını sağlamak amacıyla hazırladığımız tablolara ulaşmak için tıklayınız … 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.