logo yeni

calisanlar2 copy

İL MÜDÜRLERİNİN MAAŞI SORU ÖNERGESİNE KONU EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

maasunusrlariÇeşitli Bakanlıklarda görev yapan il müdürlerinin maaşları arasında adaletsizlik olduğu ve emekli olduklarında memur düzeyinde maaş aldıkları gibi hususlarda düzenleme yapılıp yapılmayacağı gibi konuları içeren soru önergesi Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu.

Ardahan milletvekili Ensar ÖĞÜT tarafından hazırlanan ve Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ tarafından cevaplanması istenen soru önergesinin metni:

“666 sayılı kanun hükmünde kararname ile eşit işe eşit ücret uygulaması çıkarıldı. Çalışırken birçok il müdürü aynı ücreti alırken, emekli olduklarında durum değişmektedir. Çünkü bazı il müdürleri emekli olduktan sonra ücretleri yarıdan asgari düzeye düşmektedir.

1.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı, İçişleri Bakanlığına bağlı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı ve daha birçok bakanlığa bağlı İş Kur il müdürleri ile Yazı işleri müdürlerinin görev sahaları ve alanları çok genişletilmiştir. Emekli olduklarında düz memur seviyesinde emekli maaşı ve emekli ikramiyesi almaktadırlar, bu haksızlık giderilecek mi?

2.İl müdürlüklerinin görev ve sorumlulukları aynı olan Ek 1 cetvelinden ve Ek 2 cetvelinden olmak üzere iki farklı maaş almakta ve bu maaşlar arasında ciddi farklılıklar olmaktadır. Bu farklılık giderilecek mi?

3- Doğu ve Güney Doğu illerine başka illerden asaleten İl Müdürü olarak atanmak üzere Vekalet görevi verilip başka ile gönderilen ancak orada sahip çıkılmayan ekonomik ve aile düzenlerinin bozulma yoluna girmesinden sonra tekrar unvansız olarak eski görev yerine geri gönderilen personelin durumuyla ilgili düzenleme yapacak mısınız?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.