logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRÜ VE MÜDÜRLERİN HEPSİ AYNI ÜCRETİ ALMIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudurKamu kurun ve kuruluşlarında, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “Şube Müdürü” ve “ Müdür” unvanlı kadrolarda görev yapan personelin aylık net ücretleri, yararlandıkları tazminatın türüne ve kariyerlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Bazı mesleklerde görev yapmakta iken Genel İdare Hizmetleri Sınıfında Şube Müdürü veya Müdür kadrosuna atanan personel hakkında uygulanacak ek gösterge ile zam ve tazminatlar farklı olabildiği gibi, özel hizmet tazminatı yerine “adalet hizmetleri tazminatı”ndan yararlanan Şube Müdürü ve Müdürlerin aylık ücretleri de daha yüksek olabilmektedir.

Aynı hizmet sınıfında (GİH) ve aynı unvanda (Şube Müdürü, Müdür)  görev yapmalarına ve hizmet süreleri ile kazanılmış hak aylık dereceleri aynı olan personel arasındaki ücret farkını görebilmek amacıyla memurunyeri.çom olarak yaptığımız çalışmada şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Çalışmamızda, personelin 1 inci derece Şube Müdürü veya Müdür unvanlı kadroda görev yaptığı, hizmet sürelerinin 25 yıl olduğu ve kariyerlerine ilişkin ek göstergeyi hak ettikleri varsayımından hareket edilmiştir. Farklı maaş alan Şube Müdürü ve Müdür unvanlı personelden, örnek oluşturması bakımından sadece bazılarından söz edilmiştir. Kadro unvanı farklı olan müdürlere ise burada değinilmemiştir.

MAAŞLARI FARKLI OLAN ŞUBE MÜDÜRÜ VE MÜDÜR UNVANLI PERSONEL

UNVAN

KARİYER

DERECE KADEME

HİZMET YILI

EK GÖSTERGE

15.02.2014 AYLIK NET ÜCRET

ŞUBE MÜDÜRÜ MÜDÜR

ADALET HİZMETLERİ TAZMİNATI ALANLAR*

1/4

25

2200

3.617,64 TL

MÜHENDİS

MİMAR

ŞEHİR PLANCISI

1/4

25

3600

3.515,65 TL

JEOLOG

FİZİKÇİ

KİMYAGER

MATEMATİKÇİ

İSTATİSTİKÇİ

1/4

25

3000

3.470,11 TL

UZMAN TABİP

1/4

25

3600

3.488,91 TL

VETERİNER

1/4

25

3600

3.443,06 TL

ARKEOLOG

1/4

25

2200

3.426,60 TL

TABİP

DİŞ TABİBİ

ECZACI

1/4

25

3600

3.416,32 TL

KARİYERİ ESAS ALINMAYAN

(DÜZ ŞUBE MÜDÜRÜ, MÜDÜR)

1/4

25

2200

3.327,27 TL

*Adalet Hizmetleri Tazminatı: Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, İl ve İlçe Seçim Kurulları ile adli, idari ve askeri yargıda (Ceza İnfaz Kurumları ve İcra Müdürlükleri personeli dahil) görev yapan Devlet memurlarına, Özel Hizmet Tazminatı yerine Adalet Hizmetleri Tazminatı ödenmektedir.

NOT: 

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ( ya da evli olup eşi çalışan)  ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlanan personel için, sabit döner sermaye (emsali personele ödenen net ek ödeme tutarında)  ücrete dahil edilmiştir.

-Çalışılan kurum ve bölgelerden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

-Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

 

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.