logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DÖNER SERMAYELERİNİN EMEKLİLİĞE YANSITILMASI

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik2Sağlık personelinin almış oldukları döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmamasından kaynaklanan rahatsızlık ve mağduriyet bütçe görüşmeleri esnasında Konya milletvekili Mustafa KALAYCI tarafından dile getirilmiş ve Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’ na sorulmuştu.

Konya milletvekili Kalaycı tarafından Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’ na yöneltilen soru şöyleydi:

-Sağlık çalışanları döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle emekliler mağdur edilmektedir. Sağlık çalışanlarının hem memnuniyetlerini artırmak hem de geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak üzere döner sermaye ödemelerinin hekimlerde olduğu gibi, diğer sağlık çalışanlarının da emekli aylığına yansıtılması için bir düzenleme yapacak mısınız?

Sağlık Bakanlığından gelen ve sağlık personelini tatmin etmeyeceği görülen yazıda ise şu ifadelere yer verildi:

Cevap: "Bakanlık olarak uzun bir süreden beri üzerinde durduğumuz konulardan biri çalışanlarımızın döner sermayelerin emekliliğe yansıtılmasıdır. Bilindiği gibi. böyle bir düzenleme ancak yasal değişiklik ile yapılabileceğinden bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (SGK) ile Maliye Bakanlığımın da olumlu görüşünün alınması gerekmektedir. Bakanlık olarak önümüzdeki süreçte çalışanlarımızın döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması, mümkün olması halinde bu gelirlerden gelir vergisi kesilmemesi ile ilgili gerekli çalışmaların başlatılması ve ayrıca ilgili bakanlıklar ile de görüşmeler yapılması planlanmaktadır Konuya gösterilen ilgiye teşekkür ederim."

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.