logo yeni

calisanlar2 copy

2014 YILINDA HANGİ PERSONEL NE KADAR ARAZİ TAZMİNATI ALACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

arazi-tazminatiDevlet memurlarından bazılarına, fiilen çalıştıkları yerler esas alınarak, eğitim durumları ile unvanlarına göre farklı oranlarda belirlenmiş olan ve arazi tazminatı olarak da adlandırılan ek özel hizmet tazminatı ödenmektedir.

Tazminattan yararlanacak olanlar

Bu tazminattan yararlanabilmek için aşağıdaki şartların birlikte gerçekleşmesi gerekir.

**Teknik Hizmetler Sınıfına dahil bir kadroda görev yapıyor olmak.

**(Büro, atölye, ısı santralı, laboratuar, tesis (sosyal tesisler dahil), işletme, fabrika ve hizmet binaları dışında olması koşuluyla) Arazi, şantiye, inşaat, baraj, park, bahçe, maden, açık alanlarda kurulu tarım ve hayvancılık uygulama birimleri ve yol gibi açık çalışma mahallerinde fiilen çalışıyor olmak (belirtilen mahallerde yapılan kontrollük hizmetleri dahil).

Öte yandan, faal durumdaki hizmet binalarının tadilat, bakım ve onarımı işleri ise açık çalışma mahalli kapsamında değerlendirilmemektedir.

Ek özel hizmet tazminatı ödemesinde ilgililerin kadroları esas alınır. Tazminatın kimlere ödeneceği; iş programları ve çalışma mahallerinin özellikleri dikkate alınarak, üçer aylık dönemler itibarıyla ilgili birim amirlerince belirlenir.

Tazminatının miktarı ve ödenme şekli

Ek özel hizmet tazminatından yararlanmayı gerektiren yerlerde fiilen görev yapan Teknik Hizmetler Sınıfı personeline,  bu yerlerde fiilen çalıştıkları günler için, üçer aylık dönem sonunda ek özel hizmet tazminatı ödenir.

Tazminatın günlük miktarı ile üç aylık dönem sonunda ödenecek toplam en çok miktarı, Bakanlar Kurulu tarafından “En yüksek Devlet Memuru aylığının” belli oranları şeklinde belirlenmiş olup, hesaplanacak tazminat tutarından sadece damga vergisi kesintisi yapılır.

2014 yılında ödenecek arazi tazminatının günlük ve üçer aylık net miktarları

EĞİTİM DURUMU / KADRO UNVANI

TAZMİNATIN GÜNLÜK NET MİKTARI

3 AYLIK TOPLAM TAZMİNATIN NET MİKTARI (EN ÇOK)

1- En az dört yıllık yükseköğrenim görüp; Başmühendis, Başmimar, Yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, bölge plancısı ve şehir plancısı, jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, kimyager, fizikçi, jeomorfolog, arkeolog, matematikçi, istatistikçi, astronom, tütün eksperi, teknik öğretmen olanlar

 

21,78 TL

 

435,56 TL

2- Unvanları yukarıda sayılmayan diğer mesleki teknik yükseköğrenimliler (iki yıl süreli mesleki teknik yükseköğrenim görmüş olan dahil) 

14,52 TL

290,38 TL

3- Lise dengi mesleki teknik öğrenim görenler (lise üzerine en az 2 yıl mesleki teknik kurs görenler dahil)

8,71 TL

174,23 TL

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.