logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI KURUMLARDAKİ SAĞLIK PERSONELİ DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik3Bazı kurumlarda ve kurumların laboratuvar ve araştırma enstitülerinde görev yapan sağlık personelinin aylık ücretleri, diğer kurumlarda aynı unvanlarda görev yapanlara göre daha yüksek belirlenmiştir.

Devlet memurları hakkında uygulanan zam ve tazminatlara ilişkin Kararnamede, sağlık personeli hakkında; unvan, eğitim ve hizmet yılına göre belirlemeler yapılırken, ayrıca bazı sağlık personeli için görev yapılan kurum/birim ayrımına da gidilmiştir. Görev yaptıkları kurum/birime göre haklarında farlı zam ve tazminat rakamları belirlenmiş olan sağlık personelinden mesleki sağlık yükseköğrenim görmüş olan “Bakteriyolog, Biyolog, Tıbbi Teknolog, Sağlık Memuru, Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Laboratuvar Teknisyeni, Hemşire Yardımcısı” kadro unvanlı personel bakımından konuyu değerlendirdiğimizde aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Yan ödemeler bakımından

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatında;Bölge Laboratuvarlarında;Kontrol, Islah, Araştırma Enstitüleri ve Kurumlarında; Halk Sağlığı Laboratuvarlarında görev yapan bazı sağlık personeli için, diğer kurumlardaki emsallerine göre daha yüksek yan ödeme puanları belirlenmiştir.

UNVAN

YAN ÖDEME PUAN FARKI

AYLIK MAAŞTAKİ NET FARK

Bakteriyolog, Biyolog, Tıbbi Teknolog

850

17,48 TL

Sağlık Memuru, Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Laboratuvar Teknisyeni, Hemşire Yardımcısı

450

9,25 TL

Özel hizmet tazminatı bakımından

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatında; Adli Tıp Kurumunda; Türkiye Atom Enerjisi Kurumunda; Halk Sağlığı Laboratuvarlarında; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı Araştırma Enstitüleri, Islah Kurumları ve Bölge Laboratuvarlarında (İl laboratuvarları hariç); Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarları gibi yerlerde görev yapan sağlık personelinden mesleki sağlık yükseköğrenim görmüş olanlar için, diğer kurumlardaki emsallerine göre daha yüksek oranda özel hizmet tazminatı belirlenmiştir.

MESLEKİ SAĞLIK YÜKSEKÖĞRENİM SÜRELERİ

AYLIK DERECESİ

ÖZEL HİZMET ORANI FARKI  

AYLIK MAAŞTAKİ NET FARK

Öğrenim süreleri en az 4 yıl olanlardan

*1 – 4 derecelerde

%13

94,37 TL

*Diğer derecelerde

%12

87,11 TL

Öğrenim süreleri 4 yıldan az olanlardan

*1 – 4 derecelerde

%7

50,81 TL

*Diğer derecelerde

%6

43,55 TL

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

     

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.