logo yeni

calisanlar2 copy

ÜST DÜZEY MEMURLARIN 2014 OCAK MAAŞLARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas3Kamu kurum ve kuruluşlarında amir konumunda görev yapan personelin aylık ücretleri genellikle “ücret göstergesi” ve “tazminat göstergesi” rakamlarına göre belirlenmektedir.

2014 yılına ilişkin mali ve sosyal haklar konusunda yapılan düzenlemelerde, taban aylık miktarı brüt 175 TL artırılırken, aylıkları ücret ve tazminat göstergesine göre belirlenen personelin ücret göstergesi rakamı da 2280 puan artırılmıştı. Asgari geçim indirimi miktarlarının ve 2013 yılı ikinci altı aylık dönemine ilişkin enflasyon farkı zammının da açıklanmasıyla birlikte, üst düzey unvanlarda görev yapan personelin 2014 yılı aylık ücretleri de belli oldu.

Söz konusu personelin aylık ücretlerine 2014 yılı içerisinde başka bir artış yapılmayacağı gibi, Gelir Vergisi bakımından Mart/Nisan aylarından itibaren üst dilimden kesinti uygulanacaktır. Bu nedenle Yılın ilk aylarında ele geçen aylık ücret miktarı, izleyen aylarda daha düşük olacaktır.

Kurumlarda yönetim kademesinde bulunan personelin bazılarının(diyanet işleri başkanı, müsteşar, il valisi, gelir idaresi başkanı, müsteşar yardımcısı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire başkanı ve il müdürü maaşları) 15 Ocak 2014 tarihinde alacağı aylık net maaşlar konusunda memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada şu sonuçlara ulaşılmıştır

Yönetim kademesindeki bazı personelin 15.01.2014 net maaşları

memurunyeri.com-2014-ocak-amir-maaslari

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından/ bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.