logo yeni

calisanlar2 copy

ENFLASYON ZAMMI SONRASI 2014 ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen2Açıklanan enflasyon rakamlarına göre, TÜFE artış oranının 2013 yılının aynı dönemi için memur aylıklarına yapılan zam oranından daha yüksek çıkması nedeniyle, öğretmen aylıklarına da ilave zam yapıldı.

Devlet memurlarının 2014 yılına ilişkin aylık ücretlerinin belirlenmesi sırasında, tüm memurlar için brüt 175 TL taban aylık artışı yapılırken, öğretmenlere diğer memurlardan farklı olarak tazminat artışı da getirilmişti.

Taban aylık ve eğitim öğretim tazminatı artışının yanı sıra asgari geçim indirimi tutarının belli olması ve 2013 yılsonu enflasyon rakamlarına istinaden fark zammı oluşmasıyla birlikte, öğretmenlerin 2014 yılının ilk 6 ayında alacakları aylık ücret miktarları netlik kazandı.

Enflasyon artışı nedeniyle yapılan ilave zamla birlikte, 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde öğretmenlerin her derece ve kademede alabileceği aylık net ücretlere ilişkin olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Öğretmenlerin Net Maaşları

memurunyeri.com-2014-ocak-ogretmen-maaslari

NOT:

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından/ bekar ve çocuksuz öğretmene göre değerlendirme yapılmıştır.

**Ek ders ödemeleri dikkate alınmamıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Öğretmenlerin hizmet yılları itibariyle ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.