logo yeni

calisanlar2 copy

ENFLASYON ARTIŞINDAN MEMURUN 2014 MAAŞINA EK ZAM ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

para2Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına göre, 2013 yılı ikinci altı ayında tüketici fiyatları endeksindeki (TÜFE) yaşanan artış oranı, aynı dönem için memurlara yapılan zam oranından fazla çıktı.

2013 yılının ikinci 6 aylık döneminde TÜFE artış oranı %3,27 olurken, yıllık TÜFE artış oranı ise %7,40 olarak gerçekleşti. Enflasyon oranının bu şekilde çıkması nedeniyle, memur maşlarına 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olarak %0,27 oranında zam yapılacak.

Enflasyon farkı zammı

2013 yılında kamu çalışanlarının aylıklarına %3+%3 oranında artış yapılması ve bu oranların tüketici fiyatları endeksindeki (TÜFE) artış oranının altında kalması durumunda aradaki farkın enflasyon zammı olarak maaşlara yansıtılması kararlaştırılmıştı.

Yılın ilk 6 aylık döneminde TÜFE artış oranı %4 olmuş ve 1 Temmuz itibariyle aylık ücretlere %1 oranında ilave zam yapılmıştı.

Bugün açıklanan rakamlara göre, 2013 yılının ikinci 6 aylık dönemindeki TÜFE artış oranı da memurlara verilen %3 oranındaki zamdan fazla çıktı. TÜFE artış oranının %3,27 çıkması nedeniyle, memur aylıklarına esas katsayılar 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olarak %0,27 oranında artırılacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.