logo yeni

calisanlar2 copy

ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU YÖNETİCİLERİNİN ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

atama2Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile bünyesinde yer alan diğer kurumların yöneticilerinin aylık ve ek ücretleri ile lojman ve makam araçları konusunda Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ tarafından bilgi verildi.

Başbakan yardımcısı Bülent ARINÇ imzasıyla konuya ilişkin yazıda şu ifadeler yer aldı:

-Anılan kurumların (Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile bünyesinde yer alan diğer kurumlar) Yönetim Kurulu Üyelerine herhangi bir maaş ödenmemektedir.

-2013 yılı Aralık ayı itibariyle Yüksek Kurum Başkanına 6,410.81 TL, Yüksek Kurum Başkan Yardımcılarına 5.372,52 TL, Daire Başkanlarına 4.875.44 TL ve Şube Müdürlerine 3.156,75 TL maaş verilmektedir.

-Kurum yöneticileri için kiralanan konut olmadığı gibi merkez veya taşrada herhangi bir lojman ve makam aracı bulunmamaktadır.

-Yönetim Kurulu Üyelerine toplantıya katılım karşılığında ek ücret ödenmektedir. Bu ödemenin miktarı 2013 Kasım ayı itibariyle 767,91 TL’dir. Bir ayda birden fazla toplantı yapılması halinde tek bir toplantıya katılımın ücreti ödenmektedir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.