logo yeni

calisanlar2 copy

TEKNİKER BİLGİSAYAR İŞLETMENİ OLURSA MAAŞI NE OLUR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

bilgisayarİki yıl süreli yükseköğrenim görerek Tekniker unvanını kazanmış olanların, Genel İdare Hizmetleri Sınıfındaki bazı kadrolarda görev almaları halinde, ilave yan ödemelerden yararlanmaları söz konusudur.

Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev almaları halinde kendilerine ilave “temininde güçlük zammı” ödenen personel arasında, Tekniker unvanına sahip olup Bilgisayar İşletmeni unvanlı kadroda görev yapanlar da yer almaktadır. Bu şekilde görev yapan personele, görev yaptıkları unvana ilişkin yan ödemelere ilave olarak ayrıca 1400 puan temininde güçlük zammı ödenmektedir.

İlave temininde güçlük zammının personelin maaşa etkisini görebilmek amacıyla, memurunyeri.com olarak; “Tekniker kadrosunda”, “Bilgisayar İşletmeni kadrosunda” ve “Tekniker unvanına sahip olup Bilgisayar İşletmeni kadrosunda” görev yapanların maaşlarına bir arada yer vermek suretiyle yaptığımız çalışmada şu sonuçlara ulaşılmıştır. (Hesaplama önlisans mezunu personele göre yapılmıştır.)

HİZMET

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (GİH)

TEKNİKER UNVANINA SAHİP BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (GİH)

TEKNİKER (TH)

1/4 VE 25 YIL HİZMET

2.198

2.227

2.520

YENİ BAŞLAYAN

1.830

1.859

2.093

NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli katsayılar kullanılmıştır.

**Gelir Vergisi oranı%15 olarak uygulanmıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlanan personel için, sabit döner sermaye ödemeleri ücrete dahil edilmiştir.

**Tekniker kadrosunda görev yapan personel için, çalışılan bölgelerden kaynaklı ek özel hizmet tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.