logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK MEMURLARININ 2014 YILINDA ALACAĞI AYLIK ÜCRET

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik-memuruKamu kurumlarından bazılarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda Sağlık Memuru unvanlı personel de istihdam edilmektedir.

Çeşitli öğrenim seviyelerinde sağlık bilimleri eğitimi veren okullardan mezun olanların sağlık memuru kadrolarında görev alması mümkün olabilmekle birlikte, bu çalışmada sağlık bilimleri alanında eğitim verilen ve öğrenim süresi 4 yıldan az olan yükseköğrenim kurumlarından mezun olup kurumlarda sağlık memuru unvanlı kadrolarda görev yapan personele ilişkin aylık ücretlerden söz edilecektir.

Devlet memurlarının 2014 yılı mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemelere göre, “sağlık memuru” unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık net ücretlerinin, hizmet yılları ile derece ve kademelerine göre gösterdiği değişimi görebilmek amacıyla, memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Çalışmamızda, sağlık bilimleri alanında ön lisans mezunu olan “sağlık memuru” unvanlı personelin hizmet yılları itibariyle ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde personele göre farklılıklar görülebilecektir.

Sağlık Memuru kadrosunda görev yapanların 2014 net maaşları:

memurunyeri.com-saglik-memuru-2014-maaslari

(2013 yılsonu olası enflasyon farkından kaynaklı zam yapılması ya da asgari ücret artışının açıklanan miktardan farklı belirlenmesi hallerinde aylık ücretler değişiklik gösterecektir)

NOT: Hesaplamalarda;

**2014 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılara 175 TL brüt taban aylık miktarı dahil edilmiş ve 78,91 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır.

**Aile yardımı bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapmaktan kaynaklı ek özel hizmet tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır. (Sabit döner sermaye ödemesine uygulanmamaıştır)  

**Yabancı Dil Tazminatı dikkate alınmamıştır.

**5 yıl ve daha az hizmeti olan personelin 30.09.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.