logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK PERSONELİNİN EMEKLİ AYLIK VE İKRAMİYESİ NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

doktorDevlet memurlarından Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda görev yapanların emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarları; ek göstergelerine, hizmet yıllarına ve emekli keseneklerine esas aylık derece ve kademelerine göre farklılık göstermektedir.

Kamu personelinin özlük haklarına ilişkin 2014 yılı belirlemeleri çerçevesinde, Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda görev yapan personelin 2014 yılında emekli olmaları durumunda alacakları emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarlarını görebilmek amacıyla; başta uzman Tabip, Tabip, Diş Hekimi, Uzman Veteriner Hekim, Veteriner Hekim, Eczacı, Biyolog, Tıpta Uzmanlık Tüzüğünde belirtilen dallarda uzmanlık belgesi alanlar veya bu dallarda uzmanlık unvanını doktora aşaması ile kazanmış bulunanlar ile diğer SH sınıfı çalışanlarının aylık ve ikramiyeleri konusunda memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Ancak, 2013 yılsonu enflasyon farkından kaynaklı bir zam yapılması durumunda, 2014 yılı emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarında da değişiklik söz konusu olabilecektir.

memurunyeri.com-saglik-emekli-maaslari

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.