logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI KADROLARDA GÖREVE BAŞLAYANLAR NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

para2Kamu kurum ve kuruluşlarında Devlet memuru statüsünde göreve yeni başlayan ya da başlayacak olanların alacakları aylık net ücretler, eğitim durumlarına ve atandıkları kadro unvanına göre farklılık göstermektedir.

Hangi unvanda göreve başlayanların ne kadar ücret aldığının bilinmesi, memuriyete yeni başlayacak olanların meslek seçimi üzerinde de etkili olabilmektedir.

Bu çerçevede, kurumlardaki; Arkeolog, Avukat, Ayniyat Saymanı, Bilgisayar İşletmeni, Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Eczacı, Hastabakıcı, Koruma Ve Güvenlik Görevlisi, Kimyager, Kütüphaneci, Laborant,   Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı (Taşra),  Mimar, Mübaşir, Mütercim, Sekreter, Tekniker, Teknisyen ve Usta Öğretici unvanlı kadrolarda ilk defa memuriyete başlayan ya da başlayacak olan personelin, 2013 yılı Aralık ayı maaşları ile 2014 yılı içerisinde alacakları aylık maaşların net tutarlarını bir arada görmek amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.  (Diğer bazı unvanlarda görev alacakların ücretleri için tıklayınız...)

Hesaplama; Tekniker, Laborant, Teknisyen ve Hastabakıcı unvanları dışındaki unvanlar için lisans mezunu personele göre yapılırken, tüm unvanlar için personelin hizmet süresinin 1 yıldan az olduğu varsayılmıştır.

Bazı unvanlarda göreve yeni başlayanların aylık net ücretleri

memurunyeri.com-bazi-unvan-maaslari-2014

NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılar ve 73,40 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır.

**2014 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılara 175 TL brüt taban aylık miktarı dahil edilmiş ve 78,91 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır. (2013 yılsonu olası enflasyon farkından kaynaklı zam yapılması ya da asgari ücret artışının açıklanan miktardan farklı belirlenmesi hallerinde aylık ücretler değişiklik gösterecektir)

**Aile yardımı bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlanan personel için, emsali personele ödenen ek ödeme tutarında, net sabit döner sermaye ödemesi dahil edilmiştir.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

**Görev yapılan yer ve bölgeden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Çalışılan kurumdan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Yabancı Dil Tazminatı dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.