logo yeni

calisanlar2 copy

İL VE BÖLGE MÜDÜRLERİ HER YERDE AYNI MAAŞI ALMIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

paraKamu kurum ve kuruluşlarının taşra teşkilatlarında bölge müdürü ve il müdürü düzeyinde görev yapan personelin aylık ücretleri görev yaptıkları yerlere göre farklılık göstermektedir.

Vergi Dairesi Başkanı, İl Emniyet Müdürü, Bakanlık Bölge Müdürü, Defterdar, Bakanlık İl Müdürü, bazı kurumlarda bölge ve il müdürü olarak görev yapan personel arasında ek göstergelerinden ve görev yaptıkları illerden kaynaklı ücret farklılıkları bulunmaktadır.

Aylıkları, ücret ve tazminat göstergesi esas alınarak belirlenen bu personel için; “Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde görev yapanlar”, “Büyükşehir belediyesi bulunan illerde görev yapanlar”, “Diğer illerde görev yapanlar” olarak üç farklı ücret ve tazminat göstergesi rakamı belirlenmiştir.

Söz konusu personelin unvan ve görev yaptıkları yerlere göre aylık ücretleri arasındaki farkları görmek ve 15 Aralık 2013 tarihi itibariyle alacakları aylık net ücret ile 15 Ocak 2014 tarihinde alacakları aylık net ücretlere ilişkin bilgi sunmak amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Öte yandan, yaptığımız hesaplamada; 15 Aralık 2013 maaşına ilişkin bilgilerin ilgililere yansıyan net rakamları göstermesi bakımından Gelir Vergisi oranı %27 olarak uygulanmış, ayrıca 25 hizmet yılında ve kazanılmış hak aylığı 1/4 olan personele göre değerlendirme yapılmıştır.

TAŞRA TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİNİN BAZILARININ AYLIK NET ÜCRETLERİ 

memurunyeri.com-il-bolge-mudurleri-maas

 NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılar ve 73,40 TL asgari geçim indirim kullanılmıştır.

**2014 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılara 175 TL brüt taban aylık miktarı dahil edilmiş ve 78,91 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır.

(2013 yılsonu olası enflasyon farkından kaynaklı zam yapılması ya da asgari ücret artışının açıklanan miktardan farklı belirlenmesi hallerinde aylık ücretler değişiklik gösterecektir)

**Gelir Vergisi oranı, 2013 Aralık ayı için %27, 2014 Ocak ayı için %15 olarak uygulanmıştır.

**Aile yardımı bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri


Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.