logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVE YENİ BAŞLAYANLAR HANGİ UNVANDA NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

personel4Devlet memuriyetine başlayanların alacakları aylık net ücretler, atandıkları kadro unvanına göre farklılık göstermektedir.

Memuriyete ilk defa başlayanların, kamu kurumlarında atanacakları kadrolarda alacakları ücretlerin birbiriyle karşılaştırılması, meslek seçimi üzerinde de etkili olabilmektedir.  

Bu çerçevede, kurumlardaki; Uzman Yardımcısı(Merkez-Kariyer), Kaymakam Adayı, Müfettiş Yardımcısı(Bakanlık), Veteriner, Mühendis, Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı(Merkez), Gelir Uzman Yardımcısı, İstatistikçi, Polis Memuru, Hemşire, Öğretmen, İmam, İnfaz Koruma Memuru, İcra Memuru, Zabıt Katibi, Ekonomist, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Memur, Hizmetli unvanlı kadrolarda ilk defa memuriyete başlayan ya da başlayacak olan lisans mezunu personelin, 2013 yılı Aralık ayı maaşları ile 2014 yılı aylık (öğretmenler için ilk 6 ay için geçerli) maaşlarının net tutarlarını bir arada görmek amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır. (Hesaplama, hizmet süresi 1 yıldan az alan personele göre yapılmıştır)

GÖREVE YENİ BAŞLAYANLARIN ALACAĞI AYLIK NET ÜCRET

memurunyeri.com-2013-yeni-baslayan-memur

NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılar ve 73,40 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır.

**2014 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılara 175 TL brüt taban aylık miktarı dahil edilmiş ve 78,91 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır. (2013 yılsonu olası enflasyon farkından kaynaklı zam yapılması ya da asgari ücret artışının açıklanan miktardan farklı belirlenmesi hallerinde aylık ücretler değişiklik gösterecektir)

**Aile yardımı bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlanan personel için, emsali personele ödenen ek ödeme tutarında, net sabit döner sermaye ödemesi dahil edilmiştir.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

**Görev yapılan yer ve bölgeden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Çalışılan kurumdan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**Yabancı Dil Tazminatı dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.