logo yeni

calisanlar2 copy

TH VE SH PERSONELİNİN EK ÖDEMESİ HANGİ HALLERDE KESİLİR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

para8Kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapan personelden, Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil kadrolarda bulunanlara ödenen ek özel hizmet tazminatı, bazı durumlarda ödenmemektedir.

Ek özel hizmet tazminatı

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararında; “Kalkınmada Öncelikli Yöreler” 7 bölge halinde sınıflandırılmış ve bu bölgelerde yer alan yerleşim yerlerine sürekli görevle atanan Teknik ve Sağlık hizmetler sınıflarına dahil personele, buralarda fiilen çalıştıkları sürece, ilgili bölge için belirlenmiş olan ek özel hizmet tazminatı oranında ödeme yapılması öngörülmüştür.

-Sağlık Hizmetleri Sınıfı personelinin ek özel hizmet tazminatına ilişkin ayrıntılar için tıklayınız…

-Teknik Hizmetler Sınıfı personelinin ek özel hizmet tazminatına ilişkin ayrıntılar için tıklayınız…

Ek özel hizmet tazminatının ödenmeyeceği haller

Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan personele, bazı süreler için ek özel hizmet tazminatı ödenmemektedir. Buna göre;

**Mehil müddeti süreleri için,

**Hizmet içi eğitim, seminer, kurs ve geçici görevle bölge dışında 10 günden fazla bir süre ile görevlendirme hallerinde, bu sürelerin tamamı; 10 gün ve daha kısa süreli görevlendirmelerin toplamının bir yılda 30 günü aşması halinde ise aşan kısmı için,

**Hastalık izni, istirahat ve hava değişimi süreleri için (görevin yapılması sırasında veya görevden dolayı olduğunun amirlerince onaylanması şartıyla hastalanan, yaralanan, kazaya uğrayan ve sakatlananların tedavi ve hastalık izni süreleri hariç),

**Mazeret ini kullanılan süreler için,

**Yurt dışı geçici görevlendirme süreleri için,

**Görevden uzaklaştırılma, gözaltına alınma, açığa alınma ve tutuklanma süreleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli personele disiplin amirlerince veya disiplin mahkemelerince verilen oda hapsi süreleri için (hakkındaki kamu davasının düşmesi, ortadan kaldırılması, yargılamanın men’ine veya beraatine karar verilmesi hallerinde geriye dönük olarak bu süreler için ödeme yapılmaz)

ilgili personele ek özel hizmet tazminatı ödemesi yapılmamaktadır.

Geçici görevlendirme ve vekalet hallerinde ek özel hizmet tazminatı

Kalkınmada öncelikli yerler içerisinde olmak kaydıyla memuriyet mahalli dışında görevlendirilenlerin, geçici görevlerinin kesintisiz 15 günü ve kesintili olarak da bir yılda 3 ayı aşan kısmı için, geçici görevli olunan yer için öngörülen oranlar üzerinden ek özel hizmet tazminatı ödenmektedir (3 güne kadar olan geçici görevler hesaplamaya katılmaz).

Asli görev yerleri kalkınmada öncelikli yörelerde olmamakla birlikte, kalkınmada öncelikli yerlere vekaleten atananlara veya bu yerlerde geçici olarak görevlendirilenlere, ek özel hizmet tazminatı ödenmemektedir.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.