logo yeni

calisanlar2 copy

MÜDÜRLER ARASINDAKİ MAAŞ FARKLILIĞININ NEDENİ SORULDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

3600Maliye Bakanlığının taşra teşkilatında görev yapan müdürler arasında özlük hakları bakımından farklılıklar bulunduğu ve Personel Müdürlerinin emsallerine göre daha düşük ücret aldığı ileri sürülerek, bu personelin özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla nelerin yapılacağı soruldu.

Milletvekili Alim IŞIK, Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesi ile; Maliye Bakanlığı’nın taşra teşkilatlarında görev yapan Personel Müdürlerinin özlük hakları konusunu gündeme getirerek, yapılacak iyileştirmelerle ilgili olarak Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’e şu soruları sordu:

1.Halen Bakanlığınız teşkilatlarında personel müdürü unvanıyla görev yapanların toplam sayıları ne kadardır?

2.Taşra teşkilatlarında yoğun iş yükü altında çalışan personel müdürlerinin emsallerine göre daha düşük maaş aldıkları ve eşdeğer personel arasında ayrım yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu maaş farklılıkları nereden kaynaklanmaktadır?

3.Halen 2200 ek gösterge ile çalışan Bakanlığınız personel müdürlerinin ek göstergelerinin 3000 olarak değiştirilmesi konusunda Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır?

4.Varsa çalışma ne aşamadadır? Yoksa bu konuda bir çalışma yapılması düşünülmekte midir? 

5.Bakanlığınızın konuya ilişkin görüşü ve 2014 yılı programı nasıldır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.