logo yeni

calisanlar2 copy

PSİKOLOGLARIN AYLIK ÜCRETLERİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

psikolog2Kamu kurum ve kuruluşlarında Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil "Psikolog" unvanlı kadrolarda görev alanlar, ilgili alanda sağlık bilimleri lisansiyeri olup, gördükleri eğitim nedeniyle memuriyete 8 inci derecenin 1 inci kademesinden başlamaktadırlar.

Psikolog unvanlı personelin aylık ücretleri, görev yaptıkları yerlerden kaynaklı olarak yararlanabilecekleri ek ve/veya ilave özel hizmet tazminatı nedeniyle farklılık gösterebilmektedir.

Bu personelin, ücretlerinde farklılık yaratan unsurlar dikkate alınmaksızın, alabilecekleri aylık net ücret tutarlarının, hizmet yılları ile derece ve kademelerine göre gösterdiği değişimi bir arada değerlendirmek amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız hesaplamada aşağıdaki rakamlara ulaşılmıştır.

PSİKOLOGLARIN AYLIK NET ÜCRETLERİ

memurunyeri.com-2013-psikolog-maasi

NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı ikinci 6 aylık katsayıları kullanılmıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Sabit döner sermaye ödemeleri hesaplamaya dahil edilmiştir. (Ek ödemeleri döner sermaye gelirlerinden karşılananlar için)

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 uygulanmıştır.

**5 yıl ve daha az hizmeti olan memurların 01.10.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.

**Çalışılan bölgelerden kaynaklı ek özel hizmet tazminatı ile ilave özel hizmet tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

**Psikologların hizmet yılları itibariyle ulaşabilecekleri derece ve kademeler, fazladan yapılabilecek kademe ilerlemeleri ve derece yükselmeleri dikkate alınmadan belirlenmiş olduğundan, ilave derece yükselmesi ve kademe ilerlemelerinden yararlanmış olanların belirttiğimiz derece ve kademelere daha erken sürede ulaşabilmesi de mümkündür. 

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.