logo yeni

calisanlar2 copy

FAZLA MESAİ ÜCRETİNİN KESİLME SEBEBİ SURİYELİLER Mi?

Aktif . Yayınlanma Ücret

fazla-calisma6Suriye’de devam eden iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye gelen Suriyelilere yapılan harcamalar ve bu harcamaların kaynağına ilişkin iddialar Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Haluk KOÇ tarafından verilen önergede; Başbakan tarafından 30.10.2013 tarihinde 5.İzmir İktisat Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye gelen mülteciler için harcanan miktarın açıklandığı ve “Ama bakın dünya burada bize en ufak destek vermiyor. Bize gelen destek şu ana kadar 135 milyon dolar. Yaptığımız harcama 2 milyar doları aşmış vaziyette. Bunun tabii sosyolojik, psikolojik bizdeki tahribatları ayrı. Biz bunların hepsine katlanıyoruz ve katlanacağız. Niçin? Bunlar bizim komşumuz, kardeşlerimiz, ortak tarihi paylaşıyoruz, ortak değerlerimiz var” denildiği hatırlatılarak, konuya ilişkin 21 soruya Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından cevap verilmesi istendi.

Başbakan tarafından cevaplandırılması istenen sorular arasında şunlar da yer aldı:

**Geçtiğimiz günlerde benzin ve mazota ekstra zamlar yapılmıştır. Bu zamların yapılma nedeni Suriyelilere kaynak oluşturmak için mi kullanılmıştır?

**Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri Suriye olaylarının hemen ardından kaldırılmıştır. Buradan sağladığınız tasarruf Suriyelilere kaynak sağlamak amacı ile mi kullanılmıştır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.