logo yeni

calisanlar2 copy

EMNİYET MENSUPLARININ FAZLA MESAİSİNE NE OLDU?

Aktif . Yayınlanma Ücret

polisNormal çalışma saatleri dışında çalıştırılan emniyet mensuplarına, bu çalışmaları karşılığında izin kullandırılmaması veya fazla çalışma ücreti ödenmediği iddiaları soru önergesine konu edildi. 

Milletvekili Celal DİNÇER tarafından verilen soru önergesinde; “Taksim Gezi Parkı protestosu eylemlerinde başta İstanbul İlinde görev yapan emniyet mensupları olmak üzere yaklaşık 60 gün süreyle günlük 12-12 esasına göre mesai yaptırılmıştır. Gerek tarafımıza yansıyan müracaatlarda, gerekse sosyal medyada yer alan bilgilerden; normal çalışma saatlerini aşan bu mesai karşılığında kendilerine izin veya fazla çalışma ücreti adı altında ödeme yapılacağı taahhüdünde bulunulmasına rağmen, bugüne kadar herhangi bir ödemenin yapılmadığı veya fazla çalışılan saatlere ilişkin izin uygulamasına da gidilmediği anlaşılmaktadır.” denilerek, İçişleri Bakanı Muammer GÜLER’in konuya ilişkin şu sorulara cevap vermesi istendi. 

“1. 12/12 esasına göre günlük mesai yapan emniyet mensuplarına hak ettikleri fazla mesailerin ödenmesi veya fazla çalışma süreleri için izin verilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır? Varsa hangi aşamadadır?

2. Ağır şartlar altında çalıştırılan emniyet mensuplarının hak ettikleri ücretlerini alamamaları veya bu çalışma karşılığı söz verilen izinlerini kullanmamalarının toplumsal olaylara müdahalede olumsuz davranışlara sebep olabileceği ve karşılığı alınmadan yapılan çalışmanın polis memurlarında moral ve motivasyon bozukluğuna sebep olacağı düşünülürse, bu konuda kalıcı bir çözüm yolu bulmayı düşünüyor musunuz?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.