logo yeni

calisanlar2 copy

TEKNİSYEN UNVANLI PERSONELİN HER DERECEDE MAAŞI

Aktif . Yayınlanma Ücret

teknisyenLise dengi mesleki teknik okul mezunu olarak, kamu kurum ve kuruluşlarındaki teknisyen unvanlı kadrolarda görev yapanlar, 12 nci derecenin 2 nci kademesinden memuriyete başlamakta ve aylık ücretleri görev yaptıkları bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Teknik Hizmeter Sınıfına dahil kadrolardaki Teknisyen unvanlı personelin aylık ücretlerinin, hizmet yılları ile derece ve kademelerine göre gösterdiği değişimi görmek amacıyla, çalışılan bölgelerden kaynaklı ücret farklılıklarını dikkate almaksızın, memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

Hesaplamamızda, Teknisyenlerin hizmet yılları itibariyle ulaşabilecekleri derece ve kademeler, fazladan kademe ilerlemesi ve derece yükselmesi yapmadıkları varsayımı ile belirlenmiştir. Memurlara 1 derece yükselmesi verilmesine veya fazladan kademe ilerlemesi yapmasına imkan veren düzenlemelere bağlı olarak, Teknisyen unvanlı personelin belirttiğimiz derece ve kademelere daha erken sürede ulaşabilmesi de mümkündür. 

TEKNİSYENLERİN AYLIK NET MAAŞLARI

memurunyeri.com-teknisyen-maaslari-2013

NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı ikinci 6 aylık katsayıları kullanılmıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 uygulanmıştır.

**5 yıl ve daha az hizmeti olan memurların 01.10.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır, 

**Döner sermayeden yararlanan personel için, sabit döner sermaye ödemeleri dahil edilmiştir.

**Çalışılan bölgelerden kaynaklı ek özel hizmet tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.