logo yeni

calisanlar2 copy

MAAŞLARA İLAVE ZAM KONUSU MALİYE BAKANINA SORULDU?

Aktif . Yayınlanma Ücret

2Kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 2. dönem toplu sözleşmesinde memurların aylık ücretlerde yapılması öngörülen artışlar soru önergesine konu oldu.

Milletvekili Zühal TOPÇU tarafından verilen soru önergesinde; 2014 ve 2015 yıllarına yönelik memur toplu sözleşmesinde yetkili konfederasyon genel başkanıyla sağlanan uzlaşmaya göre, 2014 yılında taban aylıklara 175 TL brüt zam yapılacağından ve öğretmenlerin özel hizmet tazminatının brüt 75+75 TL artırılacağı ile 2015 yılı için maaşlara %3+%3 oranında zam yapılacağından söz edildi.

Milletvekili TOPÇU, özellikle 2014 yılı için yapılan maaş artışına dikkat çekmek amacıyla ve zammın yarattığı mağduriyetlerin çözümüne yönelik alınması düşünülen tedbirler konusunda, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından şu sorulara cevap verilmesini istedi:

“1.Taban aylığa yapılan 175 Türk Lirası Brüt zammın 2014 yılında bütçeye toplam yükü ne kadardır?

2.Eğer yüzde 4+4 zam kararı alınmış olsaydı, bu zammın 2014 yılındaki bütçeye yükü ne olurdu?

3.Görüşmeler sırasında memur maaşlarında oluşan mağduriyeti giderecek misiniz? Nasıl bir formül uygulamayı düşünüyorsunuz?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.