logo yeni

calisanlar2 copy

KADROYA GEÇECEK SÖZLEŞMELİLERİN ALACAKLARI MAAŞLAR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas5Sözleşmeli kamu çalışanlarından bazılarının memur kadrolarına geçirilmesi 2 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6495 sayılı Kanun ile düzenlenmiş ve bu personelin atanacakları kadro unvan ve dereceleri Tebliğ ile duyurulmuştu.

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilme işlemleri halen devam ederken, bu personelin geçecekleri memur kadrolarında ne kadar maaş alacakları da merak konusu.

Öte yandan, sözleşmeli personelin bazılarının kadroya geçme halinde ücretlerinin düşecek olması ve bazılarının da görev pozisyonunda kayıplar yaşayacak olması nedeniyle, bir kısım personelin kadroya geçmeye sıcak bakmadığı da bilinmektedir.

Sözleşmeli personelin atanacağı kadro unvanlarından memurunyeri.com olarak örnek seçtiklerimize ilişkin olarak yaptığımız hesaplamalara göre, bu personelin 2013 yılı içerisinde alacağı aylık net maaşlar aşağıdaki şekilde olacak. (Göreve başlayacakları tarihi takip eden aybaşından itibaren ücret alacaklardır.)

Sözleşmeli personelin atanabileceği diğer bazı kadro unvanlarından bazıları hakkında geçerli olan aylık ücretlere ulaşmak  için tıklayınız…

KADROYA GEÇİRİLECEK PERSONELİN ALACAKLARI AYLIK NET MAAŞLAR

memurunyeri.com-kadroya-gecen-sozlesmeliler

(Hesaplamada personelin 25 hizmet yılı olduğu ve eğitim durumu itibariyle azami ulaşabildiği derece ve kademede olduğu varsayılarak, aynı şartlardaki personelin unvan farkından kaynaklı maaş farklarının görülmesi amaçlanmıştır. Derece ve hizmet yılları tahmini alınmıştır. Tablo hazırlanırken mümkün olduğu kadar odyolog, şehir plancısı, çocuk gelişimcisi, heykeltraş, sosyolog, teknik ressam, antrenör, sağlık memuru, ebe, gemi adamı, fotoğrafçı, kuran kursu öğreticisi, usta öğreticisi, topoğraf ve şoför gibi maaşları pek bilinmeyen unvanlara yer verilmeye çalışılmıştır. Uzman unvanlı personelin ücreti de, diğer uzmanlar grubundan ve en düşük seviyede hesaplanmıştır)

NOT: Hesaplamamızda;

**1.7.2013 tarihinden geçerli yeni katsayılar esas alınmıştır.

**“Gelir Vergisi”  %15 oranında uygulanmıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, “bekar ve çocuksuz” personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Döner sermayeden yararlanacak personel için sabit döner sermayeler maaşa dahil edilmiştir.

**Çalışılan hizmet bölgesinden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

**“Sendika aidatı” ve “toplu sözleşme ikramiyesi” ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.