logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURLARA YAPILAN BAZI ÖDEMELERİN MİKTARI 1,5 YIL HİÇ DEĞİŞMEYECEK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas22014 yılı için memur maaş zammının sadece taban aylıkta artış yapılması suretiyle gerçekleşmesi, memurların yararlanabildiği bazı ödemelerin miktarının 1 Temmuz 2013 ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasında sabit kalmasına neden olacak.

Devlet memurlarına bazı şartlar altında yapılan ödemelerin miktarının doğrudan ya da dolaylı olarak memur maaş aylık katsayısı ile irtibatlı olması nedeniyle, katsayıda ve dolayısıyla en yüksek devlet memuru aylığında değişiklik olmaması, bu unsurlara bağlı ödeme miktarlarının da sabit kalmasına neden olacak.

Aşağıda bu ödemelerden bazılarına değinilirken, ilgili konulara ilişkin memurunyeri.com olarak ayrıntılı açıklamaların yer aldığı haberlerimize de ulaşılması mümkündür. Ancak haberlerimizin geçmiş tarihli olması nedeniyle, güncel aylık katsayısı rakamının (0,076791) göz önünde bulundurulması gerekecektir.

Sabit kalacak ödemelerden bazıları

**Aile yardımı ödeneği

Memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için ve çocuklarından her biri için ödenen aile yardımı ödeneği miktarı artmayacak. 

**Doğum yardımı ödeneği

Devlet memurlarından çocuğu dünyaya gelenlere ödenen doğum yardımı ödeneği artmayacak. 

**Ölüm yardımı ödeneği

Devlet memurlarından; memur olmayan eşi ile  aile yardımı ödeneğine müstehak çocuğu ölenlere en yüksek Devlet memuru aylığı (ek gösterge dahil) tutarında, memurun ölümü halinde sağlığında bildiri ile gösterdiği kimseye, eğer bildiri vermemiş ise eşine ve çocuklarına, bunlar yoksa ana ve babasına, bunlar da yoksa kardeşlerine ödenen ölüm yardımı ödeneği miktarı artmayacak. 

**Nöbet ve icap nöbeti ücreti

Yataklı tedavi kurumları, seyyar hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde haftalık  çalışma süresi dışında normal, acil  veya branş nöbeti tutarak, bu nöbet karşılığında kurumunca izin kullanmasına müsaade edilmeyen memurlara ödenen nöbet ücreti ile icap nöbeti tutan ve bu nöbet karşılığında kurumunca izin kullanmasına müsaade edilmeyen memurlara ödenen icap nöbeti ücretleri artmayacak. 

**Vekalet aylığı

Kurumlardaki kadrolara usulüne göre vekalet ettirilen memurlara ödenen vekalet aylığının miktarı değişmeyecek. 

**Ödül

Üstün başarı belgesi alan memurlara ödenebilen ödül miktarında artış olmayacak. 

**Ders ve konferans ücretleri            

Kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına belirlenen gösterge rakamlarının aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden yapılan ek ders ücreti ödemesi artmayacak. 

**Yabancı dil tazminatı

Yapılan yabancı dil seviye tespiti sonundaki başarı düzeyine göre, memurun yabancı dil seviyesine göre belirlenen gösterge rakamlarının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunan miktarlarda aylık ödenen Yabancı Dil Tazminatı miktarında da artış olmayacak. 

**Diğer ödeme unsurları

Yukarıda belirtilen ve memurlara göre farklılık gösteren ödemelerde herhangi bir değişikliğin olmamasının yanı sıra, maaş unsurları içerisinde yer alan bazı ödeme unsurlarında da artış yaşanmayacak.  Memurun maaş tutarının önemli bir kısmını oluşturan ek ödeme ( bazı memurlar için ek ödeme yerine ödenen sabit döner sermaye) miktarında da artış olmayacak.

Öte yandan, aylık maaşın unsurlarından olan; özel hizmet tazminatı (öğretmenler hariç) , kıdem aylığı, makam tazminatı, temsil tazminatı, görev tazminatı, yan ödemeler, ek gösterge aylığı, gösterge aylığı gibi unsurlar sabit kalacak. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.© 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.