logo yeni

calisanlar2 copy

TOPLU SÖZLEŞMEDEN DİYANET PERSONELİNE NE ÇIKTI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

imamDiyanet İşleri Başkanlığı emrinde görevli personelin 2013 yılında geçerli olan mali haklarında, 2014 ve 2015 yıları için bazı değişiklikler yapıldı.

Kamu personeli hakkında 2014 ve 2015 yıllarında uygulanacak ücret, mali ve sosyal haklara ilişkin bazı belirlemelerin yapıldığı toplu iş sözleşmesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı personeline de bazı yeni haklar verildi.

Toplu Sözleşmede; Diyanet personelinin bazılarının fazla çalışma ücreti artırılırken, bazı personele ilave ek ders ücreti ödenmesi ve sözleşmeli öğreticilere öğretim yılına hazırlık ödeneği verilmesi de kararlaştırıldı.

Fazla çalışma ücreti

Cami ve mescitlerde görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımlara, dini bayram günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için 8 saati aşmamak üzere ödenen saat başı fazla çalışma ücreti, bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 3 katı olarak uygulanmaktaydı.

Bu miktar 2014 ve 2015 yılları için 4 katına çıkarıldı.

Sözleşmeli Kur’an kursu öğreticilerine öğretim yılına hazırlık ödeneği

Diyanet İşleri Başkanlığında Kur’an kursu öğreticisi pozisyonlarında sözleşmeli olarak istihdam edilenlerden fiilen öğreticilik yapanlara öğretim yılına hazırlık ödeneği verilecek.

İlave ek ders ücreti

Yatılı Kur’an Kurslarında gece nöbeti görevi verilenlere fiilen yaptıkları her nöbet görevi için 2 saat daha ek ders ücreti ödenecek.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.