logo yeni

calisanlar2 copy

MUHTAÇ AYLIĞI NE KADAR OLDU?

Aktif . Yayınlanma Ücret

muhtac-ayligi2002-2013 yılları arasında, Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan sosyal yardım faaliyetleri ile bu faaliyetlerden yararlananların sayısına ilişkin bilgiler açıklandı.

Muhtaç aylığı ve yararlanan kişi sayısı

Vakıflar Genel Müdürlüğünce yazılan yazıya göre 2002-2013 yılları arasında, yıllara göre Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından “Muhtaç Aylığı ve Vakıf İmaret Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde aylık bağlanan muhtaç, özürlü ve yetim sayısı 3507 kişi oldu.

Muhtaç Aylığı ve Vakıf İmaret Yönetmeliği gereğince bağlanan muhtaç aylığı 2013 yılı itibariyle 411 TL. oldu.

Öğrencilere kaç TL. burs veriliyor?

Yazıya göre 2013 yılında ödenen burs miktarı 60 TL. olarak gerçekleşirken, bu burstan faydalanan öğrenci sayısı ise 15 bin kişi oldu.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün bir başka hizmeti olan aşevi ve kuru gıda hizmetinden yararlanan kişi sayısı ise 2013 yılı itibariyle 82.544 kişi olarak gözüküyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün yazısında yer verilen rakamlar:

2013-muhtac-ayligi

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Prof.Dr. Özcan YENİÇERİ’ tarafından hazırlanan soru önergesini cevaplamak amacıyla bu rakamları yayınlamış bulunuyor.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.