logo yeni

calisanlar2 copy

HAVACILIKTA ÇALIŞAN PERSONELİN ÜCRETLERİNDE DÜZENLEME YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Ücret

ucakSivil Havacılık Genel Müdürlüğünde idari hizmet sözleşmesi ile çalıştırılan personel hakkındaki Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapıldı.

İngilizce dil şartı geldi

Bakanlar Kurulu kararı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde İdari hizmet sözleşmesi ile çalışan personelin İngilizce dilinden, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az (C) düzeyinde puan almış olmaları veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca denkliği kabul edilen ulusal ve uluslararası düzeydeki sınavlardan bu puana denk puan almış olmaları şartı getirilirken, Kontrol Pilotu ve Uçuş Tabibi pozisyonlarında çalışanlar bu şarttan muaf tutuldu.

Sözleşmenin feshi

İdari hizmet sözleşmesi ile çalışan personelin sözleşmesinin fesih nedenlerinden biri olan “görevden çıkarma cezası verilmesi” ibaresine “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125 inci maddesinde düzenlenen Devlet memurluğundan çıkarma cezasını gerektiren fiil ve hallerde bulunmuş olması” şeklinde açıklık getirildi.

Uçuş tabipleride idari hizmet sözleşmesi ile çalıştırılacak

İdari hizmet sözleşmesi ile çalıştırılacak personel hakkındaki karara Uçuş Tabipleri de dahil edilerek sözleşme ile çalıştırılmaları sağlandı.

Yeni ücretler

20 yıl ve üzeri mesleki tecrübesi olan kontrol pilotunun brüt sözleşme ücreti 7.050 TL , hava trafik kontrolörü ve uçuş tabibi içinse 5.575 TL olarak belirlenirken, damga vergisinden muafiyet de sağlanmış oldu.

Bakanlar Kurulu Kararına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.