logo yeni

calisanlar2 copy

BEKAR VE ÇOCUKSUZ MEMUR İLE EVLİ VE ÇOCUKLU MEMUR ARASINDAKİ MAAŞ FARKI

Aktif . Yayınlanma Ücret

aileDevlet memurlarının; bekar olmaları, evli oldukları halde eşlerinin çalışıp çalışmaması, çocuk sahibi olup olmamaları, aylık maaşlarının miktarını etkilemektedir.

Devlet memurlarına, gelir elde etmeyen ve sosyal güvenlik kurumlarından aylık almayan eşleri ile aile yardımı alabilecek durumdaki çocukları için aile yardımı ödeneği ödenmesinin yanı sıra,  eş ve çocuk durumuna göre aylıklarından kesilen Gelir Vergisine uygulanan asgari geçim indirimi miktarı da değişiklik gösterdiğinden, aynı şartlardaki memurlar arasında eş ve çocuk durumundan kaynaklanan maaş farkı söz konusudur.  

Eş ve çocuk için aile yardımı ödenebilmesi için  gerekli şartları içeren ve memurunyeri.com olarak hazırladığımız makaleye ulaşmak için tıklayınız…

1-Bekar memur ile evli olup eşi çalışan memur arasındaki maaş farkı

Bekar memur ile evli olup eşi menfaat karşılığı çalışan ya da sosyal güvenlik kurumlarından aylık alan memur arasında maaş farkı bulunmamaktadır.

2-Bekar memur ile evli olup eşi çalışmayan memur arasındaki maaş farkı

Bekar memur ile evli olup eşi menfaat karşılığı çalışmayan ya da sosyal güvenlik kurumlarından aylık almayan memur arasında maaş farkı vardır.

 Bu fark, Aylık Net 178,55 TL’dir.

3-Çocuğu olan memur ile olmayan memur arasındaki maaş farkı

Aile yardımı ödeneğinden yararlanabilecek çocuğu bulunan memurların aylık net maaşları, çocuk sayısına ve çocukların yaşına göre değişiklik göstermektedir. 

Tabloya ulaşmak için alttaki resme tıklayınız.

aile-cocuk-yardimi-farki 

Not: Aylık ücret farklarının belirlenmesinde, 1 Temmuz 2013 tarihinden geçerli aylık katsayısı kullanılmıştır.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.