logo yeni

calisanlar2 copy

YENİ BİR 3600 EK GÖSTERGE TEKLİFİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

para6Meclis Başkanlığına sunulan bir Kanun Teklifi ile, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki II sayılı Ek Gösterge Cetvelinde değişiklik yapılarak Fakülte Sekreteri kadro unvanının ek göstergesinin “3600”e yükseltilmesi öngörüldü.

Milletvekili Volkan CANALİOĞLU tarafından hazırlanan ve Meclis Başkanlığına sunulan “6487 sayılı Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” ile, Yükseköğretim Kuruluşlarındaki  “Genel Sekreter” unvanlı personelin ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesi amaçlanıyor.

Kanun Teklifinin gerekçesinde, Fakülte Sekreterinin görev ve sorumlulukları belirtilerek, çalışma şartlarının ağırlığına dikkat çekildi ve bu kadrolarda bulunanların ek gösterge bakımından benzer düzeydeki personel ile aynı seviyeye getirilmeye çalışıldığı ifade edildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki (II) Sayılı Ek Gösterge Cetvelinde yapılan ve 11 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren (6487 sayılı Kanunla) en son  değişiklikle, kamu kurum ve kuruluşlarındaki “Daire Başkanı” ve “Grup Başkanı” unvanlı kadrolarda görev yapan personel, ek gösterge bakımından aynı düzeye (3600) getirilmişti (Mahalli İdareler ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarındakiler hariç).

Kanun Teklifinin ilgili hükmü

6487 Sayılı Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda  Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

 “MADDE 1- 24/05/2013 Tarih ve 6487 Sayılı Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” un 13.Maddesi; “14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (II) sayılı Cetvelin; “4. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümünde yer alan “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibareleri ile “5. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümünde yer alan “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı,” ve “Grup Başkanı ve” ibareleri metinden çıkarılmış, aynı Cetvelin “1. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümüne “Serbest Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibaresi, “2. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümüne “Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Grup Başkanı,” ibaresinin son kısmına “Fakülte Sekreterliği” ibaresi eklenmiştir.”

Bu yazının hakları Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.