logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI DAİRE BAŞKANLARI 3600 EK GÖSTERGEDEN YARARLANAMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

3600657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki (II) Sayılı Ek Gösterge Cetvelinde yapılan değişiklikle,  kamu kurum ve kuruluşlarındaki “Daire Başkanı” ve “Grup Başkanı” kadrolarının ek göstergesi 3600’de eşitlerken, bazı “Daire Başkanı” kadro unvanları bundan yararlandırılmadı.

Dün yürürlüğe giren 6487 sayılı “Bazı Kanunlar İle 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”,  grup başkanı ve bazı daire başkanı kadro unvanları hakkında uygulanan ek gösterge rakamlarını yükseltti.

Ek göstergesi yükselenler?

Yapılan değişiklik ile;

-Genel Müdürlük, Başkanlık, Yargı Kuruluşları, Yüksek Öğretim Kuruluşları ve Bağlı ve İlgili Kuruluşlardaki “Daire Başkanı”

-Millî Eğitim Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğindeki “Grup Başkanı”

kadro unvanlarının ek göstergeleri 3000’den 3600’e yükselmiş oldu.

Ek göstergesi yükselmeyen Daire Başkanları

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki “Daire Başkanı” ve “Grup Başkanı” unvanlı kadrolarda görev yapan personelin tamamı ek gösterge bakımından aynı düzeye getirilirken, Mahalli İdareler ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarında “Daire Başkanı” unvanlı kadrolarda görev yapan personel bu belirlemenin dışında tutuldu.

Mahalli İdareler ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarındaki Daire Başkanları ile diğer kurum ve kuruluşlardaki Daire Başkanı ve Grup Başkanlarının ek göstergesi daha önce “3000” olarak aynı düzeyde bulunuyordu..

Yapılan değişiklik sonrasında, Mahalli İdareler ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarındaki “Daire Başkanı” hakkında eskiden olduğu gibi “3000” ek göstergenin uygulanmasına devam edilirken, diğer Daire Başkanı ve Grup Başkanları hakkında “3600” ek gösterge uygulanacak.

Ek göstergeleri ve unvanları aynı olan kadrolara ilişkin yeni ek gösterge belirlemeleri yapılırken, bazı kadroların dışarıda bırakılmasının uygun olmadığı değerlendirilmektedir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.© 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.