logo yeni

calisanlar2 copy

MECLİS MAAŞLARI DUDAK UÇUKLATIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

saskinYalova milletvekili Muharrem İNCE’nin, TBMM idari teşkilatında görev yapan idarecilerin özlük haklarına ve kampüs lojmanlarına ilişkin sorusuna, Prof. Dr. Mehmet SAĞLAM imzasıyla gelen cevapta yer alan ücretler, dudak uçuklattı.

Cevapta yer alan Meclis üst düzey bürokratlarına ödenen maaşlar ve harcırahlar, 666 sayılı KHK ile getirilmek istenen sistemin ne kadar da havada kaldığını gözler önüne serdi.

Kadro karışılığı çalışan personele 6 ikramiye

Soru önergesine verilen cevapta,  TBMM İdari Teşkilatında bir ay tek, bir ay çift maaş ödemesi yapılan personel bulunmadığı , ancak, mülga 2919 sayılı TBMM Genel Sekreterliği Teşkilat Kanununa göre bazı unvanlarda kadro karşılığı sözleşmeli personel çalıştırıldığı ve bu personele çalıştırılma esasları gereğince ikisi teşvik ikramiyesi olmak üzere yılda altı ikramiye ödendiği belirtildi.

Yurt dışı gezilerine alınan harcırahlar

Ayrıca, resmi görevli olarak yurt dışına çıkan Genel Sekreter Dr. İrfan NEZİROĞLU’na toplam 21 günlük 5 yurt dışı seyahati için 11.716,3 TL; Genel Sekreter Yardımcısı Haydar ÇİFTÇİ’ye 6 günlük 1 yurt dışı seyahati için 1.9O2,23 TL; Genel Sekreter Yardımcısı Ercan DURDULAR’a(31 Ocak 2013 tarihinde görevi sona ermiştir) 2 günlük I yurt dışı seyahati için 1 .468,02 TL; Özel Kalem Müdürü Mücahit DURMUŞOĞLU’na toplam 11 günlük 3 yurt dışı seyahati için 3.275,86 TL; ödendiği de ortaya çıktı.

İşte maaş ve ikramiye tutarları(Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.):

tbmm maasonerge

 

Sitemizden yapılan alıntılarda "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gerekmektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.