logo yeni

calisanlar2 copy

PERSONELİNİN BAŞKA İŞ YAPIP YAPMADIĞINI BİLMEYEN KURUM

Aktif . Yayınlanma Ücret

soru isareti5Net 7.668,37 TL aylık ücret ödenen personele ilişkin olarak;  “Söz konusu kişinin, başka kurumlarda yönetim kurulu üyeliği olup olmadığı hususunda Kurumumuzda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.” denildi.

Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN tarafından verilen soru önergesini cevaplandıran Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, AKP Grup Müdürü olarak görev yaptığı iddia edilen personel ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

Cevap 1.- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında grup müdürü kadrosu bulunmamakla birlikte önergeye konu kişinin Başkan Başmüşaviri kadrosunda bulunan ve 6253 sayılı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanunu’nun 30’uncu maddesine göre Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu Başkanlığında büro görevlisi olarak görevlendirilen bir Kurum çalışanı olduğu değerlendirilmiştir. Söz konusu kişinin 15.04.2013 tarihi itibarıyla eş ve çocuk yardımı ile ikramiye dâlıil aylık ödemeler toplamı brüt 10.138,77 TL, net 7.668,37 TL’dir.

Cevap 2.- Söz konusu kişinin, başka kurumlarda yönetim kurulu üyeliği olup olmadığı hususunda Kurumumuzda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.”

Milletvekili BÜYÜKATAMAN’ın önergesinde yer alan sorular:

“1. AKP grup müdürünün ek ödeme, tazminatlar, fazla mesai ücretleri dâhil olmak üzere brüt ve net olarak kaç Türk Lirası maaş almaktadır?

2. AKP grup müdürünün başka kurumlarda yönetim kumlu üyeliği var mıdır? Varsa hangi kurumlarda yönetim kurulu üyelikleri vardır ve üyeliklerden ne kadar ücret almaktadır?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.