logo yeni

calisanlar2 copy

BASIN İLAN KURUMU ÇALIŞANLARININ MAAŞLARI

Aktif . Yayınlanma Ücret

basinBasın İlan Kurumu, çalışanlarının maaşları, ikramiye veya diğer ödemeleri, kiralanan ya da kullandırılan lojman olup olmadığı ve makam araçlarına ilişkin yöneltilen soru önergesini cevapladı.

Devlet memurlarıyla aynı zam oranı

Kurum personelinin, Genel Kurul üyelerinin, Yönetim Kurulu üyelerinin ve Denetçi ücretlerinin artış oranının 1 Ocak ve 1 Temmuz tarihlerinden geçerli olmak üzere yılda iki defa; devlet memurlarına yapılacak zam oranından fazla olmamak kaydıyla, bu konuda çıkarılacak Bakanlar Kurulu Kararında belirlenen esaslar çerçevesinde belirlendiği belirtildi.

Yönetim Kurulu üyelerinin ücretleri

Basın İlan Kurumu Genel Kurulunun 135 sayılı Karar] uyarınca Yönetim Kurulu üyelerinin 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli aylık brüt ücretinin 3.472,50 Türk Lirası olduğu ve bu üyelerin ikramiye almadığı da vurgulandı.

Maaş dışında ikramiye ve fazla çalışma imkanı

Basın İlan Kurumu Genel Kurulunun 10 uncu hizmet yılı kademesindeki yöneticilerin aylık maaşı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Ayrıca Kurum personeline Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği tarihlerde birer aylık ücretlerinin tutarında, yılda altı defa ikramiye ve Haftada belirtilen süreleri aşan çalışmalar için, fazla çalışma ücreti ödendiği, bir saatlik fazla çalışma ücretinin, aylık brüt maaşın 1/200’üne % 60 ilave edilmek suretiyle hesaplandığı da vurgulandı.

Kurum personeline ödenen aylık ve ücretler;

Görev Unvanı veya Kapsamı

Aylık Üccreti

Genel Müdür

5,324

Genel Müdür Yardımcıları

4,326

Genel Müdürlük Servis Müdürleri

3,699

3,364

Genel Müdürlük Servis Müdür Yardımcıları ile İstanbul Ankara ve İzmir Şube Müdürleri

3,364

3,194

Diğer Şube Müdürleri ile İstanbul Şube Müdür Yardımcısı

3,194

3,092

Özel Kalem Müdürü, Hukuk Müşaviri ve İletişim Uzmanı

3,699

3,364

Genel Müdürlük Servis Şefleri

2,988

2,886

İstanbul, Ankara ve İzmir Şube Müdürlükleri bünyesindeki Şefler

2,886

2,788

2,681

Genel Müdürlük Şef Yardımcıları

2,886

2,788

İstanbul, Ankara ve İzmir Şube Müdürlükleri bünyesindeki Şef Yardımcıları.

2,788

2,681

Lojmanda oturamayana kira yardımı

Mülkiyetleri Kurum’a ait olmak üzere toplam (40) adet personel lojmanının personele tahsis edildiği belirtilirken,  Kurumdaki diğer personel ile birlikte yönetici sıfatıyla görev yapan personele de lojman tahsis edildiği, ayrıca Kurum lojmanlarından faydalanmayan personele aylık brüt 309,74 TL tutarında kira yardımı yapıldığına da değinildi.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.