logo yeni

calisanlar2 copy

EMNİYETE TALTİF ÖDEMELERİ SORULDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

para8Emniyet Teşkilatı personeline, başarıya olan katkılarına göre verilen maaş taltiflerinin dağıtımında adil davranılmadığı iddialarını dile getirerek konuyu Meclis’e taşıyan İstanbul milletvekili Mahmut TANAL, Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen cevap üzerine konuyla ilgili yeni bir soru önergesi hazırladı.

Tanal önceki önergesinde, emniyet Teşkilatında görevli emniyet hizmetleri sınıfına dahil personele dağıtılan taltif ödemelerinin dağıtımında hakkaniyetli ve adil davranılmadığı, bizzat operasyonlara katılan ve aktif görev yapan polis memurlarına çok düşük, operasyona katılmayan üst rütbeli memurlara ve amirlere ise çok yüksek taltif ödemeleri yapıldığı iddialarını dile getirmiş, Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen cevapta ise “3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun 86 ncı maddesine istinaden başarılı görülen Emniyet Teşkilatı personeli taltifle ödüllendirilmektedir. Taltifler il, birim, görev unvanı ve rütbe odaklı olmayıp personelin başarıya olan katkısına göre değerlendirilerek verilmektedir.” ifadelerine yer verilmişti.

Milletvekili Tanal, 25 Nisan 2013 tarihli yeni önergesinde İçişleri Bakanı Muammer GÜLER’in yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

"1- Taltif adı verilen polis memurlarına yapılan ödemeler tüm başarılı polis memurlarına yapılmakta mıdır?

2- Kısa sürede birçok projeye imza atan büro amirleri de taltif ödemesi almakta mıdırlar?

3- Tüm başarılı polislere taltif adaletli bir şekilde dağılıyor mu? Yoksa kime ne kadar ödeme yapılacağı keyfi tercihlerle mi yapılmaktadır?

4- Kışın soğuğunda, yazın kavurucu sıcağında asfalt üzerinde görev yapan polis memurlarımıza adaletli bir şekilde taltif ödemesi yapılıyor mu? Yoksa yalnızca valilik tarafından başarı belgesi ile mi ödüllendirilmektedirler?

5- Masa başında görev yapan Şube müdürlerine yüksek sahada görev yapan memurlara ise düşük taltif ödemesi yapılmasından nasıl adaletli ödemeler yapılıyor, başarılılar ödüllendiriliyor diyerek siyasi cevaplar vererek, olmayan bir şeyi varmış gibi gösteren açıklamalar yapabiliyorsunuz?"

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.