logo yeni

calisanlar2 copy

ÖDÜLLENDİRMEDE ÜÇ KURUMUN MEMURLARI AYRI TUTULMUŞ

Aktif . Yayınlanma Ücret

Görevli oldukları kurumlarda olağanüstü gayret ve çalışmaları ile emsallerine göre başarılı görev yapan memurlardan üstün başarı belgesi almış olanlara ödül verilmektedir.

Ancak, bir kurumda yıl içinde ödüllendirileceklerin sayısı en fazla, ilgili kurumun yılbaşındaki dolu kadro mevcudunun binde 10’u kadar olabilecek iken, bu oran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için binde 20 olarak belirlenmiştir.

Başarı, üstün başarı değerlendirmesi ve ödül konusu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 122 nci maddesinde düzenlenmiştir. Buna göre;

Başarı Belgesi: Görevli oldukları kurumlarda olağanüstü gayret ve çalışmaları ile emsallerine göre başarılı görev yapmak suretiyle; kamu kaynağında önemli ölçüde tasarruf sağlanmasında, kamu zararının oluşmasının önlenmesinde ve önlenemez kamu zararlarının önemli ölçüde azaltılmasında, kamusal fayda ve gelirlerin beklenenin üzerinde artırılmasında veya sunulan hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesinde somut olaylara ve verilere dayalı olarak katkı sağladıkları tespit edilen memurlara, merkezde bağlı veya ilgili bakan, illerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından verilen belgedir.

Üstün Başarı Belgesi: Üç defa başarı belgesi alanlara verilen belgedir.

Ödül: Üstün başarı belgesi verilenlere, merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi hâlinde en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) % 200’üne kadar verilen paradır.  Ödülün brüt tutarı : [(9500XAylık Katsayısı)X200/100] şeklinde hesaplanır

Üç kurumda, daha fazla memur ödül alıyor

Bir malî yıl içinde ödüllendirileceklerin sayısı, kurumun yılbaşındaki dolu kadro mevcudunun binde 10’undan fazla olamamaktadır. Ancak,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için bu oran binde 20 olarak belirlenmiştir.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.