logo yeni

calisanlar2 copy

ŞEF KADROSUNDA OLANLAR, VHKİ İÇİN BELİRLENEN ZAMLARDAN YARARLANABİLİR

Aktif . Yayınlanma Ücret

Daha önce Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni (VHKİ) olarak görev yapmış olan ve halen Şef kadrosunda bulunan personelin, VHKİ kadrosu için öngörülen ve daha yüksek olan yan ödemeden (zamlardan)yararlandırılmaması hukuka aykırı bulundu.

Dava dosyasının incelenmesinden, Türkiye İŞ Kurumu Genel Müdürlüğü Bütçe ve Performans Programlama Şube Müdürlüğü’nde şef olarak görev yapan personel tarafından; fiilen veri hazırlama kontrol işletmeninin görevlerini yerine getirdiği gerekçesiyle 2250 yan ödeme puanından yararlandırılması istemiyle yapılan başvurunun reddine yönelik işlemin iptali istemi ile açılan davaya bakan Ankara 10. İdare Mahkemesi,  “şef kadrolarında bulunanlardan daha önce veri hazırlama kontrol işletmeni kadrosunda bulunmuş olup halen aynı görevi yapmaya devam edenlere 2250 puan yan ödeme yapılacağının açık olması karşısında davacıya 2250 puan üzerinden yan ödeme yapılması gerekirken aksi yönde tesis edilen işlemde hukuka uyarlık görülmemiştir” diyerek, dava konusu işlemin iptaline Karar verdi.

Söz konusu Mahkeme Kararı.

yanodeme dava1

yanodeme dava2

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.